UWAGA!

Kajakowy Weekend Dziecka za nami

 Elbląg, Kajakowy Weekend Dziecka za nami
Fot. Elżbieta Rydzyńska

Czy kajakarstwo to sport dla każdego? Czy warto się ruszać i uprawiać sport? Jakie są zasady bezpieczeństwa na wodzie? Odpowiedzi na te pytania znają już dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół podstawowych, które w ubiegły weekend wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Kajakowy Weekend Dziecka”. Impreza odbyła się w sześciu miastach w Polsce, a w tym roku dzięki PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Polskiemu Związkowi Kajakowemu, także w Elblągu.

- W programie zajęć przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in. zwiedzanie przystani, prezentację sprzętu kajakowego, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa na wodzie i lądzie - mówi Agnieszka Banaś Prezes Oddziału. – To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat kształtować w dzieciach zainteresowanie sportem i turystyką, to nie tylko wpływa na ich rozwój, ale także kształtuje charakter – dodaje Agnieszka Banaś.
       Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia i konkurencje na wodzie m.in. slalom i kajakowe wyścigi z rodzicami. Dzieci miały także możliwość zobaczenia Elbląga od strony wody pływając kajakami po rzece Elbląg. Nie zabrakło także pytań, czym zajmuje się PTTK i Polski Związek Kajakowy, czy jest to sport dla każdego oraz jakie imprezy organizowane są dla najmłodszych. Poza konkurencjami na wodzie, dla wszystkich rodzin przygotowane zostały konkurencje na lądzie.
       Dla wielu uczestników Kajakowy Weekend Dziecka był pierwszą stycznością z kajakiem, ale widząc entuzjazm, a także pytania o możliwości uprawiania kajakarstwa wierzymy, że ta dyscyplina zyskała nowych adeptów, a za rok impreza nabierze jeszcze większego rozmachu – podsumowuje Agnieszka Banaś.
Kamil Zimnicki, PTTK Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama