[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Każdy ma w sobie coś z dziecka

 
Elbląg, Podczas festynu znakomicie bawili się także dorośli
Podczas festynu znakomicie bawili się także dorośli (fot. AD)

– 1 czerwca to szczególny dzień dla każdego dziecka. To jedno z ważniejszych świąt w całym roku kalendarzowym, bardzo radosne i miłe, również dla dorosłych, bo każdy ma w sobie coś z dziecka – mówiła Barbara Nalińska, dyrektor Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej podczas otwarcia festynu dla swoich wychowanków. Zobacz fotoreportaż.

– Zmieniamy obraz placówki, chcemy pokazać, że nie jesteśmy „bidulem”, nie jesteśmy domem dziecka, w którym panuje bieda i chaos, w którym są złe i niedobre dzieci, tylko pokazujemy prawdziwy obraz placówki, gdzie jest radość, gdzie jest wesoło, gdzie panuje życzliwość, gdzie uczymy jak pomagać innym – opowiadała Barbara Nalińska.
       Wczorajszy (1 czerwca) festyn został zorganizowany poza terenem placówki. Mimo fatalnej pogody humory dopisywały wszystkim, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wychowankowie Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej skakali na dwóch, specjalnie do tego przystosowanych trampolinach, było malowanie twarzy, można było zagrać w minigolfa, pochodzić na szczudłach, zagrać w lotki, poskakać w workach, a dodatkową atrakcją był rejs statkiem w kierunku Jeziora Drużno.
       – Jak widać dzieciom nie przeszkadza deszcz. Umiemy się bawić nawet jak pada – mówiła z uśmiechem Ewa Ryfa, pracownik socjalny, która jak wielu opiekunów placówki specjalnie na ten dzień przebrała się w nieco bajkowy kostium. – Wychowawcy przygotowali różne konkurencje, w nagrodę za uczestnictwo przygotowane zostały słodycze. Co roku tak jest, że wychowawcy przebierają się, dzieci to akceptują i podoba im się to, to taka nasza tradycja.
       Dzieci z entuzjazmem podchodziły do przygotowanych atrakcji, przy okazji opowiedziały nieco o swoich marzeniach.
       – Dzisiaj podoba mi się wszystko, lubię sport, dlatego fajnie, że są przygotowane takie różne atrakcje. Najbardziej lubię w-f, a zwłaszcza piłkę nożną – opowiadała Marta. – Jeśli by się udało gdzieś wyjechać na kolejny festyn za rok, byłoby fajnie. A tak ogólnie gdybym mogła gdzieś wyjechać, do wybranego kraju, na przykład byłyby to Niemcy.
       – Najbardziej podoba mi się to, że wszyscy się cieszą, że się bawią i są razem. Chciałabym, żeby też tak było w następnym roku, różne zabawy i konkursy – mówiła Bianka. – Ja również lubię sport i też gram w piłkę nożną. Tak sobie gramy u nas. Gdybym mogła wybierać, co bym chciała dostać byłaby to piłka nożna – dodaje z uśmiechem.
       – Podoba mi się wszystko, chyba skakanie na trampolinach podoba mi się najbardziej – wyjaśniał Daniel. – Bardzo lubię grać w piłkę nożną, trenuję piłkę nożną i chciałbym to robić do końca swojego życia. Marzy mi się wyjazd do Anglii, lot samolotem, to jest taka moja fantazja…Jako, że mój ulubiony klub to Real Madryt, najpierw w Anglii zarobiłbym pieniądze, a potem pojechał do Hiszpanii, bo bardzo chciałbym zobaczyć Cristiano Ronaldo.
      

 


       To wszystko nie odbyłoby się, gdyby nie pomoc innych ludzi.
       – Pomaganie jest ogromnie ważne, jest cała rzesza ludzi, szczególnie tych najmniejszych, którzy wymagają pomocy i to w zasadzie jest kwestia bezdyskusyjna – mówił Tomasz Zalewski, współwłaściciel kompleksu Nowa Holandia, na terenie którego odbył się festyn. – Jestem przeciwnikiem mówienia o tym, najlepiej jest robić, a nie mówić. Kwestię pomocy pozostawiam każdemu do indywidualnej oceny, nie chciałbym tego uogólniać. Ja pomagam i uważam, że powinienem, a czy inni powinni czy chcą to już inna sprawa.
       – Głęboko wierzę w to, że w Elblągu jest wielu ludzi, którzy potrafią pomagać takim placówkom jak moja, co też na co dzień czynią. Spotykam się z ogromną życzliwością ze strony mieszkańców Elbląga, ale głęboko też wierzę, że będzie ich coraz więcej - Barbara Nalińska.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama