UWAGA!

Klasa ze snów elbląskich gimnazjalistów

Elbląg, Klasa ze snów elbląskich gimnazjalistów

 Leśna dżungla z dzikimi zwierzętami, statek kosmiczny podróżujący na inną planetę, podwodne głębiny i wiele innych miejsc. W takich sceneriach chciałyby się uczyć dzieci biorące udział w III edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Klasa ze Snów”. Wyróżnienie przyznano Gimnazjum nr 3 w Elblągu.

Młodzi artyści, biorący udział w konkursie organizowanym przez markę NOBO przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro, mieli zaprezentować jak wygląda ich wyśniona klasa. Zadaniem uczestników było wykonanie projektu wymarzonej klasy za pomocą dowolnej techniki plastycznej przy wykorzystaniu jak największej ilości materiałów recyklingowych. Pomysły dzieci były najróżniejsze. Zaczynając od domków ukrytych w konarach drzew, poprzez wnętrze globusa, na leśnej gęstwinie z dziką zwierzyną kończąc. Wybór tych najlepszych nie był łatwy.
       W konkursie wyróżnienie otrzymała praca zbiorowa uczniów Gimnazjum nr 3 w Elblągu, którzy przygotowali animację przedstawiającą wodno-szkolny świat. Opiekę nad zbiorową pracą objęła p. Barbara Marcinkiewicz.
       Wprowadzenie w tej edycji konkursu tematu ekologicznego i możliwość wykorzystania materiałów recyklingowych pokazało, że uczniowie mają nieprawdopodobne pomysły przy tworzeniu prac. Otrzymaliśmy projekty malowane, wyklejane, a nawet – zresztą już po raz kolejny – dotarły do nas obiekty przestrzenne, które pokazują najróżniejsze wizje wymarzonej klasy. Dzięki bogatej wyobraźni uczniów i zaangażowaniu nauczycieli otrzymaliśmy niespotykaną ilość prac, za które bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom – mówi Michał Biernacki przedstawiciel marki NOBO i uczestnik Komisji Jurorskiej.
       Ekologiczny charakter konkursu „Klasa ze Snów” to bardzo dobry pomysł, aby dzieciom przybliżać temat ochrony środowiska poprzez aktywne działanie. Edukacja tego rodzaju jest dużo bardziej skuteczna niż suche informacje pochodzące z książek, czy wykładów. Najłatwiej uczymy się i zapamiętujemy przez własne działania, a dzieci są szczególnie podatne na ten proces – dodaje Joanna Mieszkowicz, Prezes Zarządu Fundacji Aeris Futuro, członek Jury.
       Wszystkie nagrodzone zwycięskie projekty można zobaczyć na stronie www.klasazesnow.pl.
      
Anna Watza
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama