UWAGA!

Klub ABADA Capoeira Elbląg zaprasza na treningi

2008-09-22
16:55

Elbląskie stowarzyszenie „Klub ABADA Capoeira” zaprasza wszystkich chętnych na treningi. Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu.

ABADA CAPOEIRA jest największym na świecie stowarzyszeniem Capoeira. Jej założycielem jest jeden z największych żyjących mistrzów – Mestre Camisa. Abada narodziła się w Rio de Janeiro, a dzisiaj ma swoje sekcje na każdym kontynencie globu ziemskiego. Jest jedyną organizacją która organizuje mistrzostwa Brazylii, Europy oraz Świata. Abada capoeira stara się rozwijać kulturę Brazylii poprzez organizowanie różnych akcji społecznych oraz pracę z najuboższymi. Oprócz bycia organizacją rozpowszechniająca kulturę Brazylii, Abada jest jedną wielką rodziną, gdzie wszystkich członków łączy jedna wspólna pasja – Capoeira.

 


     Grupa Abada w Polsce istnieje od około 6 lat. Przez ten okres stała się jedną z największych grup capoeira w całym kraju. Swoje sekcje ma w takich miastach jak: Gdańsk, Gdynia, Elbląg, Szczecin, Poznań , Białystok, Kielce, Gliwice oraz wielu innych. Nad całą polską grupa czuwa instruktor ZINHO. Urodził się oraz trenował w Brazylii w Rio de Janeiro. Jest medalistą wielu światowych turniejów Capoeira. W marcu 2007 prowadził na terenie Elbląga Ogólnopolskie Warsztaty Capoeira, na które przyjechali adepci z całego kraju.
     Elbląskie stowarzyszenie działa na terenie Elbląga od 3 lat. W tym czasie występowaliśmy na licznych pokazach z okazji festynów, uroczystości a także w ramach promocji miasta. Na treningi zapraszani są często goście z innych miast np. Graduado Calago - założyciel ABADA Polonia prowadzący zajęcia w Gdyni, Graduado Malandro (Gdynia) czy też Graduado Cortes prowadzący sekcje w Bydgoszczy oraz w Gdańsku.
     
     Szczegółowe informacje dotyczące miejsca i godzin spotkań można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej: www.abada.elblag.pl
     
     

-------------------- Artykuł sponsorowany --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama