UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Klub Aktywnego Seniora szuka chętnych do prowadzenia zajęć

Elbląg, Klub Aktywnego Seniora szuka chętnych do prowadzenia zajęć

Wiesz, dlaczego warto? Bo masz okazję wyjść do ludzi. Możesz poznać kogoś nowego. Kiedy rozmawiasz, dzielisz się wiedzą i doświadczeniem, czujesz się potrzebny. Seniorze, seniorko, czekamy na ciebie w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Działający w CSE „Światowid” Klub Aktywnego Seniora proponuje elbląskim seniorom nowy rodzaj aktywności. Zachęcamy seniorów, żeby spróbowali swoich sił w roli edukatorów. Założenie jest takie, że seniorzy będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami w formie jednorazowych lub cyklicznych warsztatów czy wykładów. Tematów na zajęcia jest nieskończenie wiele. Może to być majsterkowanie, język obcy czy podzielenie się sekretnymi sposobami uprawy roślin. Aby poprowadzić zajęcia, trzeba przełamać myślenie: „Nie, to nie dla mnie” i zgłosić się do CSE „Światowid”.
       – Doskonale rozumiemy, że wejście w rolę instruktora lub wykładowcy jest stresujące dla każdego, kto nie robi tego na co dzień, dlatego seniorzy mogą liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie przygotowań do zajęć – mówi Aleksandra Bednarczuk z CSE „Światowid”.
       Pomysł na ten rodzaj aktywności seniorów sprawdza się w krajach Europy Zachodniej. CSE „Światowid” próbuje przenieść go na grunt elbląski. – Do pomysłu wcielania seniorów w rolę nauczycieli, zainspirowali nas nasi partnerzy z Niemiec, Włoch i Hiszpanii, których metody działania podglądamy w ramach projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”  – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”.
       Pierwsze tego typu zajęcia są już za nami. Seniorzy, a właściwie seniorki, poprowadzili zajęcia plastyczne oraz warsztaty z wyplatania wikliny papierowej. Spotykają się też regularnie, żeby uczyć się od siebie nawzajem różnych ściegów szydełkowych.
       Jeżeli masz więcej niż 60 lat i chciałbyś/chciałabyś podzielić się swoją wiedzą w ramach Klubu Aktywnego Seniora, skontaktuj się z CSE „Światowid” pod numerem telefonu 55 611 20 59 lub pisząc na adres e-mail: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl.
       Klub Aktywnego Seniora w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” to działanie realizowane w ramach programu "Elbląscy edukatorzy dla seniorów".
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • panie Mańkut jesteś pan w wieku dojrzałego seniora, to po co pan zmieniasz swoją twarz / na plakatach / poprzez Photoshopa? Młodość przemija doświadczenie pozostaje i tego się pan trzymaj albo i nie?
  • No wreszcie mnie ktoś posłuchał. Onegdaj napisałem. .. włodarzowi też by się przydał - kierunek zdrowie. Zajęcia powinna prowadzić osoba w podobnym wieku, np. emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego, byłoby to bardziej autentyczne.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    taktoja(2019-05-13)
Reklama