UWAGA!

Kobiety rodzą dzieci i zarabiają pieniądze. A mężczyźni są ... leniwi

 
Elbląg, Zdaniem maluchów również mężczyźni powinni gotować, sprzątać i piec
Zdaniem maluchów również mężczyźni powinni gotować, sprzątać i piec (fot. dk)

8 marca - Dzień Kobiet! O tym, kim jest kobieta, jaką rolę spełnia w naszym codziennym życiu i czy dzisiejszy mężczyzna powinien sprzątać i gotować, rozmawiamy z maluchami i starszakami z Przedszkola nr 4 w Elblągu.

- Kobieta zakłada sobie gumki, nosi sukienki, sprząta i gotuje, a tata nie. To głównie tatusiowie bawią się z dziećmi, ale czasami robią swoim żonom miłe niespodzianki, dają im prezenty, głównie pierścionki – mówią Biedroneczki Kropeczki z najmłodszej grupy przedszkolnej.
       Według maluchów, panowie wsiadają do koparek, są kierowcami autobusów, bywają żołnierzami i strażakami. Za to fryzjerkami są przeważanie kobiety. W kwestii równouprawnienia maluchy są jednogłośne. Również mężczyźni powinni gotować, sprzątać i piec. Brawo, mali feminiści!
       Szerszą wiedzę na temat kobiet mają bez wątpienia starszaki. Na pytanie, kim jest kobieta, odpowiadają bez wahania: to taka duża, starsza pani. Hmm…. Pewnie w ich mniemaniu ma ze dwadzieścia parę lat.
       A jakie zawody uprawiają dzisiejsze kobiety? Według dzieci, chociaż nie są bokserkami i nie grają w piłkę nożną, ale i tak są bardzo wysportowane: wykonują zawód tenisistki, biegają, grają w siatkówkę i koszykówkę. Często także sprzątają.
       Mężczyźni, oprócz uprawiania piłki nożnej, bywają narciarzami, biorą udział w wyścigach na motorze oraz w Formule 1. Naprawiają auta, biorą udział w walkach MMA, gdzie „wszystkie ruchy są dozwolone”. Poza tym nie sprzątają, nie gotują i są leniwi. Trudno, co robić? Takie życie.
      

 


       Na pytanie, czy kobiety są ważne, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki odpowiadają jednym chórem: „Taaaaaak”. No tak, ale dlaczego? Otóż, żeby urodzić nową kobietę lub mężczyznę, żeby zarabiać pieniądze dla maluchów. Proste, prawda?
       Czasami padały dziwne, wręcz filozoficzne stwierdzenia: kobiety są dlatego ważne, bo to są kobiety. Hmm…
       Jeden z chłopców zauważył, że kobiety pracują krócej, by mieć więcej czasu na zajmowanie się domem, ale to głównie one powinny zarabiać pieniądze i mieć czas dla domu. Jakie to pragmatyczne. Przynajmniej jedna osoba ma wtedy dobrze.
       Kobiety są ważne także dlatego, by być służącymi dla taty, żeby za niego sprzątać i żeby rządzić. No w końcu…!
       A jak powinno się świętować Dzień Kobiet? Otóż w tym właśnie dniu mężczyźni powinni dawać dziewczynom prezenty i kwiaty oraz całusy, bo to właśnie wtedy daje się buzi-buzi (śmiech).
       Czym z kolei różni się kobieta od mężczyzny?
       - Kobieta ma dłuższe włosy od mężczyzny, chodzi w „kwiatowych” ubraniach, a mężczyzna w „autowych”. Kobiety są delikatne. Chłopcy nie chodzą w spódniczkach i sukienkach, a kobiety noszą i jedno i drugie. Kobieta się maluje, głównie rzęsy, a chłopak nie. Mężczyzna częściej zajmuje telewizor oraz zabiera dzieciom i żonie komputer. Dziewczyny nie piją piwa (śmiech), (choć niektórzy twierdzą, że jednak tak). Dziewczyny są bardziej wrażliwe i opiekuńcze. Dziewczyny rodzą dzieci, a chłopcy nie. Mężczyzna lepiej się bawi z dziećmi w gry sportowe. Ma także więcej tajemnic z dzieckiem.
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • baby to geje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niegej(2013-03-08)
 • miasto powinno byc przyozdobione jakimis flagami w taki dzionek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zenscy(2013-03-08)
 • p. s
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zenscy(2013-03-08)
 • .. .Kobiety rodzą dzieci i zarabiają pieniądze. A mężczyźni są. .. leniwi. .. I nam z tym dobrze.
 • " samiec Twój wróg ! " sekcja specjalna zawsze lojalna, ha ha ha ha.
 • Gdyby nie to że rodzą dzieci wogóle nie bylby potrzebne; )
 • Kto nadał taki tytuł tego artykułu? Zarozumiałe feministki, którym już wszystko wolno w tym kraju? Mężczyźni są sprowadzeni do parteru, jakie parytety? Żałosne. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antyfeminista(2013-03-09)
 • Typowy FEMINISTYCZNY artykuł Żeście sfiksowały boście chłopa dawno nie miały. Chłopa wam trzeba!
 • w głowach się poprzewracało niektórym panią spowodowane jest to pewnie złymi relacjami w związkach z mężczyznami feminizm w wolnym kraju to zwykła dewiacja zapakować feministki wywieźć do krajów arabskich gdzie będą miały masę zajęcia i głupoty do głowy nie będą przychodziły, Liga rządzi liga radzi liga nigdy Cie nie zdradzi – jak oglądałbym seksmisję i do tego wykorzystują jeszcze bezbronne dzieci
 • ruch FEMINISTYCZNY to nic innego jak LENIWE KOBIETY, dawniej kobieta dbała o dom prała gotowała podtrzymywała ciepło ogniska domowego facet zaś zarabiał na to wszystko, a teraz zasranym księżniczką nic się nie chce robić więc krzyczą
Reklama