UWAGA!

Kobiety zatańczą przeciwko przemocy

 
Elbląg, Kobiety zatańczą przeciwko przemocy
fot. nadesłana

W czwartek, 14 lutego o godz. 17 w holu CSE Światowid mieszkanki Elbląga i regionu wykonają symboliczny taniec przeciwko przemocy, łącząc się z milionami kobiet i mężczyzn, którzy tego właśnie dnia na całym świecie będą protestować przeciwko wszelkim formom przemocy dotykającej głównie kobiety, ale także i osoby słabsze, niepełnosprawne i zależne.

- Dlaczego właśnie w Walentynki? Bo - wbrew pozorom - przemoc jakże często tłumaczona bywa miłością, wręcz usprawiedliwiana jest miłością. Tymczasem miłość, przyjaźń, prawdziwa sympatia - to ofiarowanie drugiemu człowiekowi wolności, to uczucie, które pozwala nam dokonywać własnych wyborów i nie zmusza nas do niczego, na co nie wyrażamy zgody, czego sobie nie życzymy, co jest wbrew nas. Tymczasem wokół nas jest wciąż zbyt wiele, powiedziałabym, że nawet coraz więcej rozmaitych form przemocy, od tej fizycznej i psychicznej, po przemoc seksualną, ekonomiczną, kończąc na przemocy wobec tych, którzy są od nas słabsi i zależni - mówi Jadwiga Król, pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach, organizatorka akcji.
       Elbląg uczestniczy w tańcu przeciwko przemocy od kilku lat. W symbolicznym tańcu biorą udział elblążanki i mieszkanki okolicznych miast i wsi. Inicjatywa łączy kobiety w różnym wieku, z różnych środowisk.
       - Bądźcie z nami 14 lutego w "Światowidzie" - apeluje Jadwiga Król. - Nieznajomość choreografii tańca przeciwko przemocy - nie będzie żadną przeszkodą. Można tańczyć w rytmie piosenki "Break the Chain" - "Zerwijmy łańcuchy" uznanej za hymn akcji One Billion Riser. Ważne, żeby osób połączonych wspólną ideą było jak najwięcej!
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To kobiety są terrorystkami emocjonalnymi i dreczycielkami a sądy oddają im dzieci ze związków i zasądzaja alimenty więc z tymi pokrzywdzonymi to przesada.
Reklama