UWAGA!

Kocham. Nie biję.

Elbląg, Kocham. Nie biję.

Od dziś (3 września) do 31 października trwać będzie ogólnopolska akcja „Kocham. Nie biję”, zainicjowana przez Fundacji Krajowego Centrum Kompetencji przy współudziale Biura Prewencji KGP. Włączają się do niej braniewscy policjanci.

Celem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i ograniczanie jej skutków, poprzez zwiększenie społecznego zaangażowania w działania ukierunkowane na profilaktykę tego zjawiska. Realizacji tak sformułowanych celów ma sprzyjać podnoszenie społecznej wrażliwości na wszelkie przejawy przemocy pojawiającej się w najbliższym otoczeniu, a także promowanie wartości rodzinnych i obrazu współczesnej rodziny wolnej od przemocy.
     W akcję włączyli się także przedstawiciele świata kultury, którzy będą ją wspierali. Są osoby to znane z telewizyjnych ekranów, m.in. - Beata Chmielowska-Olech, Anna Dereszowska, Maciej Kurzajewski.
     Nieodłącznym elementem kampanii będzie telefon zaufania dla ofiar dotkniętych przemocą - 0801-109-801, który obsługiwany będzie przez pracowników Fundacji Krajowe Centrum Kompetencji.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama