UWAGA!

Kolejny raz ożywimy przestrzeń Elbląga

 Elbląg, Kolejny raz ożywimy przestrzeń Elbląga

Wielu mieszkańców naszego miasta przemierzało te stopnie codziennie, w drodze do szkoły… Niedawno, wszyscy chętni mogli zaproponować motyw, który powinien zostać na nich namalowany. Co powstanie na schodach prowadzących do Gimnazjum nr 5? Aby się o tym przekonać – zapraszamy w czwartek, 23 maja na godz. 17.30.

Mieszkańcy miasta bardzo zaangażowali się w wysyłanie swoich propozycji wizualnego zagospodarowania przestrzeni schodów. Pomysły były bardzo zróżnicowane – od abstrakcyjnych wzorów po przedstawienia figuralne przez uniwersalne symbole. Podjęcie decyzji nie należało do łatwych zadań. Jaki motyw ostatecznie został wybrany? Będzie można się przekonać biorąc udział w akcji. Nie mogło to być przedstawienie zbyt skomplikowane, ze względu na ograniczenia jakie narzucają efemeryczny charakter wydarzenia oraz właściwości techniki.
       – Projekt, który został przez nas wybrany, namalujemy farbami plakatowymi. Będzie to dość czasochłonne, dlatego bardzo liczymy na wsparcie elblążan. Im więcej osób przyjdzie nam pomóc, tym większa szansa, że uda nam się w całości zrealizować założenie – mówi Karolina Śluz, koordynatorka projektu.
       Pokolorowane zostaną części pionowe stopni, tak by wesołe, kolorowe schody przyciągały z daleka uwagę przechodniów i stanowiły dominantę kolorystyczną w przestrzeni miejskiej.
      
       – Wspólnie wykonamy wielkoformatową pracę w przestrzeni publicznej. To świetna zabawa, ale też ogromne wyzwanie i dużo pracy. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko dzieci, ale i dorosłych, do przyłączenia się do kolorowania – podkreśla Karolina Śluz.
       Wspólne ozdabianie schodów jest częścią akcji „Kolorujemy podwórka”, która odbywa się w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych
       Pełen program festiwalu dostępny tutaj.
       Więcej informacji o Festiwalu Przemysłów Kreatywnych można znaleźć również na blogu.
      

       Organizatorzy: Stowarzyszenie „Jantar” w partnerstwie z CSE „Światowid”
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • szkoda tylko, ze "3ka" dostala tak paskudny ten maszt i do tego ten straszliwy kolor. .. czy nie za bardzo sie gryzie to z otoczeniem ?
Reklama