UWAGA!

Kolejny trening sztabowy w elbląskim dowództwie

 Elbląg, Kolejny trening sztabowy w elbląskim dowództwie
Fot. kpt. Agnieszka Pytko

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód (DWDP-W) zakończył się trening sztabowy pk. „Amber Bridge 21-3”. Oprócz żołnierzy dowództwa brali w nim udział również przedstawiciele brygad z Czech, Litwy i Polski.

Cykl treningów sztabowych pod ogólnym kryptonimem „Amber Bridge” (pierwszy z nich - „Amber Bridge 21 – 1”) rozpoczął się w lutym bieżącego roku. Wtedy to żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód szkolili się na Polowym Stanowisku Dowodzenia zorganizowanym przez żołnierzy Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W. Trening miał na celu doskonalenie żołnierzy dowództwa w planowaniu działań bojowych a realizowane zadania koncentrowały się na doskonaleniu umiejętności indywidualnych oraz zespołowych w poszczególnych komórkach dowództwa.

Kolejnym etap, trening sztabowy pk. „Amber Bridge 21 – 2”, realizowany był w maju zaś jego trzecia część, Amber Bridge 21 – 3, zakończyła się w piątek, 5 listopada. Oba treningi podzielone były na część teoretyczną oraz praktyczną realizację stawianych przed uczestnikami zadań. W obu brali udział również żołnierze afiliowanych do elbląskiego dowództwa jednostek – litewskiej brygady „Żelazny Wilk” oraz polskiej 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, a także 7 Dukielskiej Brygady Zmechanizowanej z Czech. 7 Brygada i DWDP-W od dawna współpracują ze sobą podczas ćwiczeń. W 2018 roku czeska brygada występowała w strukturach ćwiczebnych dywizji podczas ćwiczeń „Saber Strike – 18” i „Anakonda – 18”, zaś w październiku 2020 roku żołnierze dowództwa dywizji wspierali swoich kolegów podczas ćwiczenia „Decisive Vision – 20”.

Wspólne treningi i ćwiczenia rozwijają współpracę, ułatwiają wzajemne zrozumienie i zapewniają bezproblemowe działanie dowództwa w ramach łańcucha dowodzenia NATO.

ppłk Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...