UWAGA!

Kolonie TPD

 Elbląg, Kolonie w Krynicy Górskiej.
Kolonie w Krynicy Górskiej.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu zorganizowało w sierpniu dwie kolonie letnie - w Krynicy Górskiej i Jantarze, na których wypoczywało 93 dzieci z Elbląga i okolic.

Podobnie jak w latach poprzednich, na kolonię do Jantara pojechała także piętnastoosobowa grupa dzieci z Białorusi. Jej przyjazd był możliwy dzięki współpracy TPD ze Wspólnotą Polską mającą swój oddział w Elblągu.
     - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest jedyną organizacją, która organizuje kolonie letnie połączone z rehabilitacją osób niepełnosprawnych - mówi Agnieszka Sarbinowska z TPD. - W tym roku podczas kolonii w Jantarze pod okiem specjalistów w zajęciach rehabilitacyjnych wzięło udział 14 dzieci.
     W Krynicy Górskiej na dzieci czekało natomiast wiele atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa na Węgry do termalnych wód znajdujących się w jaskiniach Tapolcy, wjazd koleją gondolową na szczyt Jaworzyny Krynickiej, spacery do Domu Zdrojowego i Łazienek Mineralnych, wjazd kolejką na Górę Parkową.
     Wysoką jakość przygotowania pedagogicznego kierownictwa i wychowawców potwierdzają gospodarze pensjonatu „Józef”, w którym mieszkali koloniści w Krynicy. Jak piszą w przesłanym do dyrekcji TPD liście: „[…] Wiele słyszy się złego o młodym pokoleniu, które jest zagubione, ma złe maniery i źle się zachowuje. Brak jest dobrej woli i poświęcenia ze strony dorosłych, aby pomóc młodym i zagubionym. Na szczęście są jeszcze osoby niepatrzące tylko na swoje dobro, ale umiejące się dzielić z innymi. To właśnie dzięki takim jak Państwo osobom, ich poświęceniu i zaangażowaniu w pomoc młodym, buduje się postawy nowej generacji. To dzięki Wam młodzi mogą poczuć czyjąś serdeczność i troskę o nich.”
     Pobyt dzieci na koloniach z pewnością przyniósł im zadowolenie i oczekiwaną radość, a miłe wspomnienia pozostaną w pamięci na długie lata.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama