UWAGA!

Kombi na lodzie

Elbląg, Zdjęcie ze strony www.dzienniknowy.pl
Zdjęcie ze strony www.dzienniknowy.pl

Po dwutygodniowej przerwie elblążanie mogą znów spotkać się z muzyką na lodzie. Tym razem MOSiR będzie prezentować twórczość zespołu „Kombi”. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 19 na lodowisku przy ul. Karowej.

Zespół został założony w 1976 r. przez Sławomira Łosowskiego początkowo miał charakter rockowy, potem jego twórczość zdominowała muzyka elektroniczna. Zespół zdobył popularność dzięki charakterystycznemu pop-rockowemu brzmieniu i głosowi Grzegorza Skawińskiego. W latach
     1976-1982 „Kombi” grało utwory rockowo-bluesowe oraz krótkie formy instrumentalne o charakterze ilustracyjnym, z niewielkim udziałem elektroniki, a także fusion i funky. Od stworzenia w 1983 r. singla „Inwazja z Plutona" grupa przerzuciła się na granie elektronicznej „przystępnej awangardy". Taką muzykę zespół grał aż do rozwiązania w 1992 r. W 2003 r. reaktywowano zespół pod nazwą „Kombi”. Najbardziej znane przeboje zespołu to: „Przytul mnie", „Królowie życia", „Black and White", „Nasze rendez-vous", „Słodkiego miłego życia", „Linia życia", „Kochać cię - za późno", „Tabu - obcy ląd", „Nie ma zysku", „Za ciosem cios".
     Ideą spotkań z muzyką na lodzie jest połączenie aktywnej rekreacji z prezentacją dorobku różnych zespołów, które na trwałe wpisały się w świat muzyki. Do tej pory Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
     przybliżył twórczość Czesława Niemena, zespołów Czerwone Gitary, Trubadurzy, Budka Suflera oraz muzykę z musicalu „Skrzypek na dachu". Imprezy cieszą się coraz większym zainteresowaniem elblążan. Bilety na „Spotkania z muzyką na lodzie" będą kosztować tyle samo, co zwykłe wejście na taflę, czyli 6zł. Można je nabyć tuż przed wejściem. Bilety są opłatą za wejście na ślizgawkę. Osoby, które pragną posłuchać muzyki siedząc na trybunach, wchodzą bezpłatnie.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama