UWAGA!

Komenda przeżywa oblężenie

Elbląg, Tłumy dzieci, mlodzieży, a także osób starszych odwiedzają elbląską komendę policji
Tłumy dzieci, mlodzieży, a także osób starszych odwiedzają elbląską komendę policji (fot. KMP Elbląg)

Jak powinna wyglądać bezpieczna zabawa, jak unikać zagrożeń oraz jaka jest odpowiedzialność karna osób nieletnich - to tylko niektóre tematy poruszane przez policjantów Wydziału Prewencji Kryminalnej podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą. Spotkań, których w ubiegłym tygodniu odbyło się kilkadziesiąt. Natomiast liczba obecnych na dniach otwartych komendy, spotkaniach w szkołach i przedszkolach łącznie przekroczyła tysiąc osób.

Policjanci Wydziału Prewencji Kryminalnej odbywali spotkania nie tylko na terenie miasta, chociaż tych było najwięcej. Dodatkowo odwiedzili gimnazjum w Gronowie Górnym, gdzie mówili uczniom o odpowiedzialności osób, które nie ukończyły 18 lat. Podobne spotkanie dotyczące tego samego tematu odbyło się już w komendzie dla drugich klas ze szkoły w Młynarach.
       Prawdziwe oblężenie uczniów różnych szkół elbląska komenda przeżyła w miniony czwartek. Wtedy to, odbywał się „dzień otwarty”. Łącznie w spotkaniach, zwiedzaniu i konsultacjach wzięło udział ponad 270 uczniów różnych szkół z Elbląga i okolic. Czwartek jednak nie zakończył cyklu edukacyjnego. Spotkania odbyły się też z uczestnikami uniwersytetu III Wieku. W nich wzięło udział blisko 100 osób.
       Policjanci docierają ze swoimi wykładami do osób starszych, ale i najmłodszych. Ci ostatni korzystają często z edukacyjno-zabawowej formy przekazu, spotkań „Czy pies musi gryźć”. Aby je uatrakcyjnić uczestniczą w nich przewodnicy psów wraz ze swoimi policyjnymi czworonogami. Ostatnie z takich zajęć odbyły się w Szkole Podstawowej nr 4, a ich uczestnicy uczyli się jak bezpiecznie zachowywać się przy agresywnym psie.
       Łącznie w organizowanych przez elbląską policję spotkaniach, w ciągu minionego tygodnia wzięło udział ponad tysiąc osób.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama