UWAGA!

Komenda w kokpicie

 
Elbląg, Komenda w kokpicie
fot. Anna Śledzińska

Czy wsiedlibyście do samolotu wiedząc, że pilot obsługuje maszynę na zasadzie prób i błędów? Takim pytaniem w zeszłą niedzielę (9 grudnia) zaczęło się szkolenie z zakresu zarządzania dla kadry hufca Elbląg ZHP. Podczas szkolenia towarzyszyła nam metafora samolotu z członkami komendy w kokpicie i 300 harcerzami na pokładzie. Określaliśmy cel podróży i warunki bezpiecznego lądowania.

Spotkaniu towarzyszyło wiele porównań oraz wiele trafnie zadanych pytań, które pozwoliły uczestnikom poszukać odpowiedzi na pytanie jak skutecznie zarządzać, jakimi zasadami się kierować, jakich narzędzi używać. Przedmiotem ich zainteresowań było przede wszystkim zarządzanie majątkiem hufca, szczególnie Harcerskim Ośrodkiem Bryza. Harcerze zaczęli sporządzać wizję ośrodka wodnego. Dowiadywali się, co dokładnie powinni zmienić w swoim sposobie zarządzania majątkiem, jak powinny przebiegać spotkania zarządu, w tym wypadku komendy hufca. Przy okazji wskazywali swoje mocne strony, po to, aby wiedzieć jak najlepiej wykorzystać posiadany potencjał.
       Szkolenie poprowadził Rafał Górski – współzałożyciel i Prezes Zarządu Instytutu Spraw Obywatelskich. Doktorant na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, specjalizuje się w problematyce zarządzania ludźmi i przywództwa; na co dzień mieszka w Łodzi.
       Niedzielne warsztaty to dopiero początek współpracy Hufca Elbląg ZHP z Rafałem Górskim. Kolejne spotkanie odbędzie się w styczniu.
      

       Szkolenie kadry hufca odbyło się w ramach wsparcia szkoleniowo-doradczego Sieci Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur ATOMY.
phm. Ewelina Dżugan, szefowa Harcerskiej Służby Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama