UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komputer dla Homera

Osoby niewidome i niedowidzące mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu elektronicznego w ramach programu „Komputer dla Homera”. Wnioski można składać od 1 lutego.

Celem programu jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym zatrudnienia i uzyskania samodzielnej pracy w różnych dziedzinach, nauki oraz zdobycia specjalistycznej wiedzy, jak również zdobycia umiejętności pozwalających na usamodzielnienie się.
     Do programu „Komputer dla Homera” mogą przystąpić: pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu, wzroku, posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne; dzieci i młodzież w wieku do lat 18, niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.
     Osoby te muszą pracować, być zarejestrowane w urzędzie pracy - w przypadku osób bezrobotnych i poszukujących pracy, lub uczyć się.
     W ramach programu „Komputer dla Homera” mogą liczyć na dofinansowanie zakupu podstawowego sprzętu komputerowego, elektronicznego i oprogramowania albo zakupu sprzętu specjalistycznego komputerowego, elektronicznego i oprogramowania, albo zakupu specjalistycznych elektronicznych urządzeń brajlowskich oraz poszczególnych elementów służących jego uzasadnionej rozbudowie, albo zakupu urządzeń lektorskich oraz szkolenia w zakresie podstawowej obsługi nabytego w ramach programu sprzętu i oprogramowania.
     Do uzyskania dofinansowania niezbędny jest udział własny w kwocie nie mniejszej niż: dla sprzętu podstawowego - 5 proc. ceny zakupu, dla sprzętu specjalistycznego - 2 proc. ceny zakupu, zakup specjalistycznych elektronicznych urządzeń brajlowskich - 2 proc. ceny zakupu, dla urządzeń lektorskich - 7 proc. ceny zakupu.
     Wnioski należy składać od 1 lutego do 15 marca w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie, 110-959 Olsztyn, ul. Kopernika 46A, tel./faks 089 534 91 51. Informacji udziela Wydział Społeczny Urzędu Miejskiego w Elblągu tel. 055 239 30 25. Można je również znaleźć na stronie internetowej www.pfron.org.pl.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama