UWAGA!

Komputer dla Homera

Osoby niewidome i niedowidzące mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu elektronicznego w ramach programu „Komputer dla Homera”. Wnioski można składać od 1 lutego.

Celem programu jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym zatrudnienia i uzyskania samodzielnej pracy w różnych dziedzinach, nauki oraz zdobycia specjalistycznej wiedzy, jak również zdobycia umiejętności pozwalających na usamodzielnienie się.
     Do programu „Komputer dla Homera” mogą przystąpić: pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu, wzroku, posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne; dzieci i młodzież w wieku do lat 18, niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.
     Osoby te muszą pracować, być zarejestrowane w urzędzie pracy - w przypadku osób bezrobotnych i poszukujących pracy, lub uczyć się.
     W ramach programu „Komputer dla Homera” mogą liczyć na dofinansowanie zakupu podstawowego sprzętu komputerowego, elektronicznego i oprogramowania albo zakupu sprzętu specjalistycznego komputerowego, elektronicznego i oprogramowania, albo zakupu specjalistycznych elektronicznych urządzeń brajlowskich oraz poszczególnych elementów służących jego uzasadnionej rozbudowie, albo zakupu urządzeń lektorskich oraz szkolenia w zakresie podstawowej obsługi nabytego w ramach programu sprzętu i oprogramowania.
     Do uzyskania dofinansowania niezbędny jest udział własny w kwocie nie mniejszej niż: dla sprzętu podstawowego - 5 proc. ceny zakupu, dla sprzętu specjalistycznego - 2 proc. ceny zakupu, zakup specjalistycznych elektronicznych urządzeń brajlowskich - 2 proc. ceny zakupu, dla urządzeń lektorskich - 7 proc. ceny zakupu.
     Wnioski należy składać od 1 lutego do 15 marca w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie, 110-959 Olsztyn, ul. Kopernika 46A, tel./faks 089 534 91 51. Informacji udziela Wydział Społeczny Urzędu Miejskiego w Elblągu tel. 055 239 30 25. Można je również znaleźć na stronie internetowej www.pfron.org.pl.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama