UWAGA!

Komputery dla radnych

Przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego Ryszard Zagalski zaproponował swoim 17 radnym zakup laptopów. Jego zdaniem, komputery usprawniłyby pracę Rady i pozwoliły zaoszczędzić na drukowaniu setek dokumentów potrzebnych radnym do pracy.

Wydrukowanie dokumentów tylko na jedno posiedzenie Rady kosztuje od 800 do 1200 złotych, a sesji w kadencji jest ok. 30. Laptopy zostałyby kupione za pieniądze pochodzące z budżetu, ale każdy radny spłacałby swój komputer w comiesięcznych ratach przez całą kadencję. Po czterech latach laptop stałby się jego własnością. Ryszard Zagalski ma nadzieję, że pomysł zostanie przez radnych przyjęty ze zrozumieniem i aprobatą.
     Szczegóły w relacji radiowej Marty Hajkowicz:
     
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • co za koles. nie wierze ze czesc z nich nie ma laptopow prywatnych i po co im drugi ;-) ogolnie bicie piany
 • Przerabiali to Radni z województwa w poprzedniej kadencji. Jeszcze nie wypadało sobie kupić AUDI ale na laptopy za samorządową kasę starczyło. Jak radny nie ma kompa i internetu to niech siedzi w kafejce internetowej Proponuję przygotować PAKIET RADNEGO: telefon komórkowy(bez limitu), laptop (szybki i z internetem), samochodzik średniolitrażowy(niech się chłopina nie zasapie) i wczasy w Zakopanem (bo na depresji można dostać depresji) Jak szybko wydaje się nieswoją kasę!!!!!
 • Niech sobie w SKOK-u kredyt wezmą zamiast skakać na samorządową kasę!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  !!!!!!!!!!(2007-01-02)
 • a zostanie coś na promocje Powiatu, na targi it.p.?
 • i będą grać w pasjansa
 • czyżby nie mieli co i po co promowac?
 • takie osobiste narzędzie pracy powinien każdy sobie kupić za własne pieniądze, nie obciązać zadłużonego Powiatu, chyba lepiej przeznaczyc te pieniądze na inne sprawy, zwłaszcza, że Radni nie są biedakami
 • Pomysł rewelacyjny (pan Zagalski słynie z dobrych pomysłów), tylko te spłaty niepotrzebne. Zafundujmy im te laptopy, przecież to dla naszego dobra.
 • Hmm, pomysl dobry, jak dobrze doczytacie pisze jak byk ze maja te laptopy splacic. Wiadomo pewnie bardziej wolicie zeby nam Kwidzyn tylko sie chwalil iloscia sprzedanego papieru :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ThanatoS(2007-01-02)
 • Uważam, że radni powinni sami sobie kupić laptopy (jeśli jeszcze nie mają). Jęśli maja one póxniej stać sie ich wlasnościa to tym bardziej. Ewentualnie można z budżetu założyc na kupno laptopów, a radny podczas kadencji miałby z diety odciagane część pieniędzy. Jeszcze jedna sprawą to fakt, że z komputera (laptopa) cięzko sie czyta i lepiej sobie wydrukować, żeby nie męczyć i oszczędzać oczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kryniu(2007-01-02)
 • Za 1200zł to naprawdę muszą dużo drukować.Ciekawe ile w tym prawdy.Bo coś mi się zdaje że kwota jest bardzo mocno przesadzona.Chyba że wydruki są może na papierze czerpanym i złotymi literami
 • Średniej klasy laptop kosztuje 2500zł x 17=42500zł .Niby nie jest to wiele ale przy biednym powiecie takich pieniędzy nie należy marnować na pie.....ły.
Reklama