UWAGA!

Konferencja w ŚHP

 Elbląg, Młodzież w trakcie wystawy OHP dawniej i dziś ,
Młodzież w trakcie wystawy OHP dawniej i dziś , fot. Wioletta Mincewicz

Środowiskowy Hufiec Pracy 14-1  8 maja  zorganizował konferencję skierowaną do dyrektorów szkół współpracujących i pracodawców pt. „OHP w strukturach europejskich”.

Wzięło w niej udział 20 osób reprezentujących prelegentów konferencji, czyli jednostki OHP w Elblągu (ŚHP i CEiPM), Powiatowy Urząd Pracy, stowarzyszenie „Europa Elbląg” oraz słuchaczy (szkoły i placówki kształcenia zawodowego oraz pracodawcy). W trakcie konferencji ŚHP Elbląg przedstawił prezentację multimedialną, ukazująca główny cel i ustawowe zadania OHP, strukturę organizacyjną z podziałem na jednostki opiekuńczo-wychowawcze i jednostki rynku pracy. Przedstawiono również słuchaczom zrealizowane przez W-M WK OHP projekty, międzynarodowe programy wymiany młodzieży i zagraniczne staże zawodowe. Zapoznano z czekającymi Hufiec zadaniami związanymi z realizacją projektów „Inwestycja w przyszłość” dotyczącego staży zawodowych w Hiszpanii oraz „Pomysł na siebie” programu dla absolwentów gimnazjum dającego możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych. Prezentację wzbogacił film z 1937r. ukazujący pracę poprzedników OHP - junaków przy budowie umocnień na rzece Czeremoszy oraz filmik pt. „Praca moich marzeń” z udziałem obecnych wychowanków elbląskiego Hufca z nagranym przez nich utworem muzycznym.
       Dodatkowo w ramach Dni Otwartych OHP w Elblągu 30 uczestników ze szkół zawodowych miało możliwość wzięcia udziału w prelekcji połączonej z wystawą pt. „OHP dawniej i dziś” ukazującej poprzez stare fotografie, sprzęt, kroniki, odznaczenia, dyplomy i pamiątki dawne życie uczestników i pracowników Hufca.
      
Dariusz Piwcewicz

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama