UWAGA!

Konkurs Kaligraficzny „Piękna Literka”

 
Elbląg, Uczniowie mieli wykazać się pięknym i starannym pismem
Uczniowie mieli wykazać się pięknym i starannym pismem (fot. nadesłana)

W Gminnym Ośrodku Kultury w Markusach odbył się III Konkurs Kaligraficzny „Piękna Literka” (30 kwietnia), którego ideą jest zwrócenie uwagi na staranną formę wypowiedzi pisemnej. W dobie królowania wszechobecnego druku, poprzez łatwość posługiwania się klawiaturą, odręczne pisma wydają się być przeżytkiem.

W rzeczywistości sami stajemy się niewolnikami urządzeń i komputeryzacji. Tracimy te elementy radości tworzenia jakim jest odręczne pisanie. „Skomputeryzowane” dzieci nie mają szansy na wdrażanie się w cierpliwości przy starannym kreśleniu liter, które wymagają skupienia. Wyciszenie, które sprzyja starannemu pisaniu wymaga wysiłku. Ten wysiłek daje odprężenie i relaks tak potrzebny w rozhukanym, głośnym i nerwowym świecie. Satysfakcja ze starannie zapisanej strony zeszytu, zaadresowanego listu uczy staranności i wdraża do precyzji.
       III edycja konkursu ładnego pisania „Piękna Literka” to jeden z niewielu w Polsce konkursów, starających się przywrócić do łask kaligrafię. Organizatorami tego konkursu są Szkoła Podstawowa w Żurawcu i Urząd Gminy w Markusach. Tegoroczny konkurs w swojej treści nawiązywał do kanonizacji Jana Pawła II. Teksty to fragmenty ulubionej pieśni Karola Wojtyły „Barka” oraz słowa z przemówienia do młodych z dnia 22 czerwca 1983 roku – Franciszkańska 3.

  Elbląg, Najlepsi okazali się uczniowie SP w Zwierznie
Najlepsi okazali się uczniowie SP w Zwierznie (fot. nadesłana)


       Najlepsza w tym roku okazała się Szkoła Podstawowa w Zwierznie, której uczniowie w kategorii klas młodszych i w kategorii klas starszych zajęli pierwsze miejsca, tym samym otrzymali tytuł „Mistrza Kaligrafii Gminy Markusy”. W kategorii klas młodszych mistrzem kaligrafii została Wiktoria Nagiewicz, a w kategorii klas starszych - Michał Stefański.
       Konkurs przygotowała Mirosława Sójka, a patronatem objął wójt gminy Markusy Wacław Wielesik.
      

informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama