UWAGA!

Konkurs plastyczny pt. „Tata i ja”

 
Elbląg, Konkurs plastyczny pt. „Tata i ja”
fot. nadesłana

14 czerwca odbyło się  uroczyste podsumowanie konkursu dla dzieci zatytułowanego „Tata i ja”. Wzięło w nim udział ponad 200 przedszkolaków w wieku 5-6 lat z Elbląga, Pasłęka, Morąga i Braniewa.

W inicjatywę fundacji Kierunek Rodzina chętnie zaangażowali się również, jako partnerzy W-M Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, a także Pracownia Plastyczna Bogdana Kilińskiego.
       To nie był zwykły konkurs. Ten ma siłę sprawczą. Dzięki niemu ojcowie mogli spędzić więcej czasu ze swoim dzieckiem, a dzieci poczuły się ważne, bo czas spędzony ze swoim tatusiem jest dla nich bezcenny. Dodatkowo treści prezentowane w czasie spotkania zmuszały do refleksji i z pewnością przyniosą owoce.
       Celem konkursu było promowanie zdrowych, silnych więzi w rodzinie, wzmacnianie i podkreślenie roli ojca, oraz jego wpływu na życie dzieci. Wszystkie te wartości, uczucia i emocje uczestnicy konkursu przedstawili w wykonanych przez siebie pracach plastycznych. Każda praca i jej autor została uhonorowana specjalnym podziękowaniem dla jej autora. Spośród wszystkich wyłoniono sto osób, które zostały wyróżnione i zaproszone wraz ze swoimi ojcami lub opiekunami na uroczyste spotkanie do auli PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej.
       Zaproszeni goście przybyli na galę bardzo licznie (ponad 250 osób). Wśród nich znaleźli się również specjalnie zaproszeni: dr Elżbieta Zubrzycka, Dorota Wcisła, prezydent Lions Club Elbląg Truso, Ewa Tomczyńska inspektor Departamentu Edukacji, Alicja Guła konsultant ds. wychowania przedszkolnego z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz nauczyciele z przedszkolnych placówek.

 


       Dla ojców, opiekunów, nauczycieli została przygotowana konferencja pt. „Tata i ja – relacje i budowanie więzi w rodzinie”, którą wygłosiła psycholog Elżbieta Zubrzycka. W tym czasie dzieci uczestniczyły w specjalnie przygotowanym quizie zatytułowanym „Bajki mojego taty”. Następnie w podniosłej atmosferze radości odbyło się rozdanie wyróżnień i upominków wszystkim dzieciom oraz słodki poczęstunek.
       Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę mając jednocześnie ogromną świadomość, że wartości związanych z rodzinnymi relacjami i więziami nie da się przeliczyć na pieniądze. Czas poświęcony dziecku, słowa afirmacji i gesty pełne rodzicielskiej miłości i opieki to największy dar i zarazem inwestycja w nasze dzieci. Wzmacnianie rodziców w ich odpowiedzialności jest dziś wyjątkowo ważne i potrzebne zarówno w wymiarze rodzinnym jak i społecznym.
      

Tomasz i Mariola Malkiewicz, Fundacja Kierunek Rodzina
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama