UWAGA!

Konkurs wiosenny na eko-gaik

Podczas rajdu z okazji X Ekologicznego powitania wiosny w Elblągu, które przypada 20 marca zostanie przeprowadzony konkurs na najlepsze eko-gaiki, symbolizujące nadejście wiosny.

Komisja konkursowa podczas korowodu gaików na Pl. Jagiellończyka ok. godz. 12 wyłoni najciekawsze wiosenne stroiki. Wyznacznikiem jakości pracy będzie estetyczny wygląd, ekologiczny materiał, z którego będzie wykonany, ale przede wszystkim zaangażowanie dzieci.
     Uczestnicy rajdu przywitają wiosnę kolorowymi gaikami, przystrojonymi w wiosenną paletę barw. Gaik to gałąź sosny lub jodły – my jednak zostawimy gałęzie drzewom i stworzymy wiosenny stroik przyjazny Ziemi.
     Gaik to gałąź sosny lub jodły przystrojona przez dziewczęta wstążeczkami, świecidełkami, koralikami. Obchodzono z nią wieś, podobnie jak z Marzanną śpiewając piosenki. Z tym, że gaik mogły wnosić tylko dziewczęta. Z gaikiem wędrowano po domach i śpiewano: „Do tego domu w pierwszy dzień wiosny wstępujemy, szczęścia, zdrowia winszujemy. Nasz gaik zielony pięknie przystrojony. Nadejście wiosny zawsze przynosi ze sobą dobry klimat do działania!
Oprac. Anieze

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama