UWAGA!

"Korzystajcie z tego, co dała nam natura"

 Elbląg, "Korzystajcie z tego, co dała nam natura"
(fot. Julia Nasarzewska)

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej świętuje swoje 35-lecie. W Ratuszu Staromiejskim z tej okazji odbyła się okolicznościowa konferencja. - Drodzy elblążanie, korzystajcie z tego, co natura nam dała, a my parkowcy będziemy dalej dbać, chronić i propagować naszą piękną wysoczyznę - apeluje Alicja Nowak, dyrektor PKWE.

Na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej istnieje kilka rezerwatów: Kadyński Las, Buki Wysoczyzny Elbląskiej czy Zatoka Elbląska. Pracownicy parku nadzorują cenną faunę i florę elbląskich terenów, dbają o jej rozwój oraz ochronę. Pod nadzorem dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Bogdana Meiny wykonywany jest projekt unijny mający na celu ulepszenie parku, o czym przypomnieli uczestnicy jubileuszowej konferencji, jaka odbyła się w Ratuszu Staromiejskim.
       - Osobiście się cieszę, że idzie to w dobrym kierunku. Wiem, że były pewne obawy, ale gdy patrzy się na wartość tej pracy, jej wszechstronność- upowrzechnianie dobrej drogi zwiedzania tej wspaniałej przyrody- to nie szkoda pieniędzy z budżetu województwa - mówił Marek Gustaw Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

  Elbląg, "Korzystajcie z tego, co dała nam natura"
(fot. Julia Nasarzewska


       - Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rejonów wypoczynkowych oraz rekreacyjnych w Polsce północnej - mówił wiceprezydent Michał Missan, odczytując list od prezydenta Witolda Wróblewskiego. - To przede wszystkim bogactwo form terenowych, wąwozów, malowniczych strumieni, jezior i oczek wodnych. Ten wspaniały region z pewnością nie przetrwałby w takim kształcie, gdyby nie pracownicy parku - ludzie, których życiową pasją jest dbanie o przyrodę.
       Choć dla przyrody 35 lat to jedynie chwila, pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej chcą chronić naturalny potencjał regionu.

Obecna dyrektor PKWE Alicja Nowak nie pochodzi z Elbląga, jak sama przyznała, bogactwo parku poznała ponad 20 lat temu. Teraz uważa, że praca w PKWE jest jednym z jej najlepszych wyborów zawodowych. - Drodzy elblążanie, korzystajcie z tego co natura nam dała, a my parkowcy będziemy dalej dbać, chronić i propagować naszą piękną wysoczyznę - apelowała Alicja Nowak.

Julia Nasarzewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...