UWAGA!

Kościuszki: Tu budżet obywatelski nie pomoże

 
Elbląg, Mieszkańcy wieżowców przy Kościuszki muszą parkować na chodnikach i trawnikach
Mieszkańcy wieżowców przy Kościuszki muszą parkować na chodnikach i trawnikach (fot. Witold Sadowski)

Samochody zaparkowane na chodnikach i trawnikach to codzienność mieszkańców wieżowców przy ulicy Kościuszki. Jedna z mieszkanek tej dzielnicy zgłosiła wniosek do budżetu obywatelskiego, by wybudować dodatkowy parking. Niestety, jak wyjaśniają urzędnicy, ta inwestycja nie może być sfinansowana z budżetu obywatelskiego, bo... jest za droga.

- Trawnik między ulicą Kościuszki a IV Liceum Ogólnokształcącym i tak jest rozjeżdżany przez samochody, więc może lepiej w tym miejscu zbudować normalny parking – twierdzi jedna z mieszkanek dzielnicy, która złożyła do ratusza wniosek w tej sprawie. - Korzystaliby z niego nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale także osoby, które przyjeżdżają trenować na sali gimnastycznej IV LO.
       Jak informuje Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, nie ma możliwości, aby taki parking powstał za pieniądze z budżetu obywatelskiego.
       – Problem ten jest nam znany – mówi Monika Borzdyńska. - ZBK zapoznał się z tym wnioskiem. Ustalono, że koszt tej inwestycji wyniesie około miliona złotych, a w budżecie obywatelskim na każdą dzielnicę przeznaczona jest kwota 400 tys. zł. Gdyby nawet uznać to za inwestycję ogólnomiejską, pieniędzy i tak by nie wystarczyło.
       Nie ma również szans, aby Zarząd Budynków Komunalnych we własnym zakresie wybudował parking. - Urząd Miejski postara się zająć tym problemem i być może uda się ująć tę inwestycję w przyszłej perspektywie finansowej – wyjaśnia Monika Borzdyńska. - Zastanowimy się także nad tym, czy wspólnoty mieszkaniowe nie mogłyby partycypować w kosztach przy realizacji projektów budżetu obywatelskiego, bo przecież one są najbardziej zainteresowane tą inwestycją.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama