UWAGA!

Kurs kreatywnego myślenia

Elbląg, Kurs kreatywnego myślenia

Stowarzyszenie Elbląg Europa organizuje w dniach 2-3 kwietnia w godz. 17- 19 darmowe szkolenie dla studentów, którzy chcą wzbogacić swój warsztat metodyczny. Kurs odbędzie się w budynku Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Stefczyka 7-8, sala nr 17.

- Często podziwiamy dzieci, które nie są jeszcze obarczone bagażem doświadczeń i nie wstydzą się swoich nietypowych skojarzeń i pomysłów. Ludzie często myślą zbyt schematycznie, nie potrafią przełamywać barier, lubią powielać działania, które w przeszłości okazały się trafne. Nie zastanawiają się nad faktem, że wszystko można zmienić, ulepszyć, spojrzeć na coś z innej perspektywy, oczami innej osoby, a nawet oczami dziecka – mówi Aleksandra Ławecka ze stowarzyszenia.
     Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję poznać metody twórczego myślenia. Pogłębią wiedzę na temat burzy mózgów, zapoznają się z innymi metodami typu: adwokat diabła, metodą sześciu kapeluszy, diagramem ryby, wykorzystywaniem rekwizytów pobudzających twórczość - wykorzystanie kart dialogowych. - Studenci będą mogli zobaczyć jak łatwe może się okazać stosowanie kreatywnego myślenia na co dzień – dodaje Aleksandra Ławecka.
     - Znajomość technik twórczego myślenia sprawi, że tworzenie nowych rozwiązań podczas prowadzenia zajęć edukacyjnych i integracyjnych z grupą stanie się doskonałą formą rozrywki. Grupowa twórczość pozwala wykorzystać potencjał każdej
     jednostki. Umiejętności nabyte podczas szkolenia będą przydatne nie tylko w pracy pedagoga, ale pomogą każdemu w rozwiązywaniu codziennych problemów – podsumowuje Aleksandra Ławecka.
     Osoby zainteresowane mogą zapisać się na szkolenie drogą mailową na adres a.lawecka@projektor.org.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 504067978. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 marca. Istnieje również możliwość zorganizowania kolejnych warsztatów w innych godzinach dla osób, którym nie odpowiada ten termin.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama