UWAGA!

„Łańcuch Krewniaków”

Elbląg, „Łańcuch Krewniaków”

Urząd Miejski w Elblągu przyłączył się do kampanii „Łańcuch Krewniaków” realizowanej przez Europejską Fundację Honorowego Dawcy Krwi. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie idei transplantacji. Kampania, której hasło przewodnie brzmi „Obdaruj sobą Innych” jest prowadzona na terenie całego kraju.

Zadaniem każdego z partnerów jest wywieszenie banera i eksponowanie go przez miesiąc, a następnie przekazanie do innej instytucji, która zgodzi się wywiesić baner w nowym miejscu. W ten sposób powstaje swoisty łańcuch poparcia dla idei transplantacji - „Łańcuch Krewniaków”.
     Równocześnie z ekspozycją banerów trwa rozprowadzanie kart Oświadczenia Woli zawierających formułę informującą o zgodzie posiadacza karty na pobranie narządów w przypadku śmierci. Każda osoba dorosła podpisująca kartę Oświadczenia Woli daje dowód świadomej chęci ratowania życia i przywracania zdrowia chorym ludziom.
     Własnoręczne podpisanie karty ułatwia bliskim oraz lekarzom uszanowanie wyrażonej w ten sposób woli. Oświadczenie woli ma charakter jedynie informacyjny i nie trzeba go nigdzie zgłaszać ani rejestrować! Karty Oświadczenia Woli dostępne są w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Elblągu. Można je również pobrać ze strony internetowej transplantacje.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a ktos rozliczy ta szemraną fundacje ze zbiórki na autobus juz trzy lata na autobus do poboru krwii zbieraja i jakoś końca nie widać
Reklama