UWAGA!

Łęcze pod znakiem Święta Wiatru

 Elbląg, Łęcze pod znakiem Święta Wiatru

W niedzielę, 14 października na szkolnym boisku w Łęczu coś dla siebie znajdą miłośnicy wiatru. Tego dnia o godz. 14 niebo w Łęczu "zaroi się" od kolorowych latawców.  Zwieńczeniem Święta Wiatru będzie profesjonalny pokaz dużych latawców w kształcie zwierząt, ruchomych rotorów i turbin, wielobarwnych motyli czy, przy sprzyjających warunkach, kilkunastometrowej ośmiornicy.

Łęcze - Wioska Wiatru i Podcieni należy do Partnerstwa Miejscowości Tematycznych Miejsca z Duszą. Swój temat przewodni zawdzięcza m.in. wiejącym tu silnym wiatrom oraz zabytkowemu wiatrakowi. Te właśnie elementy mieszkańcy postanowili wykorzystać organizując festiwal Święto Wiatru.
       - Jest to pierwszy taki festiwal, ale chcielibyśmy, by odbywał się co roku, by wszedł na stałe do harmonogramu lokalnych wydarzeń. Jako miejscowość i mieszkańcy mamy ogromny potencjał i chcemy go dobrze wykorzystać. Święto Wiatru to też jeden z elementów promocji naszej wsi - mówi Aleksandra Olszewska z Polskiej Izby Dziedzictwa Kulturowego z Łecza, organizacji użyczającej osobowości prawnej grupie inicjatywnej mieszkańców organizującej festiwal.
       Zapraszamy wszystkich, małych, dużych, z większymi czy mniejszymi zdolnościami plastycznymi i modelarskimi. Latawce to wspaniała zabawa.
       Będzie je można stworzyć na miejscu, w ramach warsztatów, pod opieką specjalistów z Fundacji Strefa Mocy. Ponadto każda osoba, rodzina, czy cała klasa może przygotować latawce wcześniej, a podczas Święta Wiatru zaprezentować je na pięknym, nadzalewowym niebie i wziąć udział w konkursie. Mieszkańcy Łęcza będą też mogli wykonać drewniane wiatraki - symbole Łęcza, którymi można ozdobić płoty, domy, ogródki. Zwieńczeniem Święta Wiatru będzie profesjonalny pokaz dużych latawców w kształcie zwierząt, ruchomych rotorów i turbin, wielobarwnych motyli czy, przy sprzyjających warunkach, kilkunastometrowej ośmiornicy.
       Zapraszamy wszystkich do Łęcza na szkolne boisko w niedzielę, 14 października od godz.14. Będzie wietrznie, kolorowo, latawcowo.
      
       Zrealizowano ze środków programu mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie III” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach FIO.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama