UWAGA!

Łęcze - wieś z perspektywą

Elbląg, Uśmiech dziecka jest największą nagrodą dla organizatorów.
Uśmiech dziecka jest największą nagrodą dla organizatorów.

W okresie wakacyjnym młodzi mieszkańcy Łęcza mieli okazję skorzystać z bezpłatnego wypoczynku zorganizowanego przez miejscową szkołę podstawową oraz „Stowarzyszenia Łęcze - wieś z perspektywą”. Zobacz fotoreportaż .

Inicjatywa społeczna była dziełem rodziców, nauczycieli, a także członków stowarzyszenia, którzy wolontariacko zrealizowali projekt. Wśród atrakcji zaplanowanych dla dzieci i młodzieży znalazła się wycieczka do Aquaparku w Sopocie i spacer na molo, a także wyjazd do kina w Elblągu.
     W sumie na wycieczki pojechało ok. 45 dzieci. Większość z nich, w związku z trudną sytuacją finansową rodzin, pozbawiona jest możliwości wyjazdu lub spędzenia zorganizowanego czasu wolnego podczas wakacji i pozostaje pod opieką miejscowej świetlicy albo spędza czas w domu.
     Wycieczki rekreacyjne pozwoliły dzieciom aktywnie spędzić wolny czas, ale przede wszystkim wpłynęły na integrację dzieci i młodzieży. Innym pozytywnym aspektem jest poszerzenie horyzontów, bo jak wiadomo podróże kształcą. Na dodatek wyjazdy przyczyniły się do odciążenia rodziców, którzy w okresie letnim wykonują prace sezonowe.
     Organizatorzy mają nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu świadomości wszystkich mieszkańców wsi odnośnie możliwości pozyskania funduszy z różnych programów pomocowych.
     
     Projekt finansowany ze środków uzyskanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich (PPWOW) dla Gminy Tolkmicko.

 

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama