UWAGA!

Lekcje o ZUS

Elbląg, Lekcje o ZUS
fot. (arch. portEl.pl)

Cztery elbląskie szkoły uczestniczą w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Jest to inicjatywa podjęta przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Obecnie w elbląskich szkołach dobiegają końca lekcje dotyczące ubezpieczeń społecznych.

Projekt „Lekcje z ZUS” ma na celu zapoznanie uczniów z zasadami działania ubezpieczeń społecznych m.in. celem powstania systemu ubezpieczeń społecznych, zadaniami jakie realizuje ZUS, prawami przeciętnego obywatela płacącego składki na ubezpieczenia społeczne oraz konsekwencjami jakie przynosi decyzja o nieuczestniczeniu w systemie emerytalnym. Obejmuje cztery lekcje pt: ”Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co ci się należy jak płacisz składki”, „ Emerytura twoja przyszłość w twoich rękach”, E-ZUS, czyli firma pod ręką”.
       Lekcje mają dać uczniom podstawy wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych. Przygotowane zostały zeszyty dla uczniów i nauczycieli oraz prezentacje multimedialne i filmiki. Materiały dydaktyczne zostały opatrzone grafiką przez rysowników młodego pokolenia. Jest w nich humor i odniesienie do rzeczywistości.
       W projekcie uczestniczą cztery szkoły z Elbląga tj. I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, a także Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu.
       Nauczyciele uczestniczący w projekcie bardzo pozytywnie wypowiadają się o inicjatywie. Oceniają, iż lekcje są bardzo ciekawe i pozwalają zrozumieć istotę ubezpieczeń społecznych, a także przygotować młodzież do podejmowania świadomych wyborów.
      
Agnieszka Cybulska, ZUS Oddział w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama