UWAGA!

Lepper przyjedzie

W Sądzie Okręgowym nie odbyła się dziś rozprawa przeciwko Andrzejowi Lepperowi. Obrońca Leppera Róża Żarska mówi, że poseł będzie uczestniczył w tej sprawie.

Przewodniczący Samoobrony odpowiada przed elbląskim sądem za obelgi, jakimi w styczniu 1999 r. podczas rolniczej blokady w Nowym Dworze Gdańskim obrzucił polityków i wysokich urzędników administracji. Proces toczy się od końca 1999 r. Po kilku nieusprawiedliwonych nieobecnościach, na dzisiejszą rozprawę Lepper miał zostać doprowadzony przez policję.
     Rozprawę wyznaczono na godz. 11.00. Zdjęto ją jednak z wokandy. Jak mówi rzecznik elbląskiego Sądu Okręgowego sędzia Ewa Mazurek powód jest ten sam, co w przypadku Danuty Hojarskiej, przeciwko której w Elblągu także toczą się procesy: jest nim immunitet, który według naszego sądu chroni osobę wybraną na posła od chwili podania wyników wyborów do publicznej wiadomości.
     Rozprawa nie odbyła się, ale sąd zwrócił się do obrońcy Leppera z zapytaniem, czy oskarżony wyrazi zgodę na kontynuowanie procesu, i do prokuratora - czy zamierza wystąpić o uchylenie immunitetu poselskiego świeżo wybranego posła.
     - Jeśli poseł wyrazi zgodę na kontynuowanie procesu, sąd uzgodni z nim termin kolejnej rozprawy, a jeśli nie, prokurator prawodpodobnie zwróci się do prokuratora generalnego, a ten - do Sejmu o podjęcie decyzji w sprawie immunitetu. Aby go uchylono niezbędna będzie zgoda 2/3 posłów - mówi sędzia Mazurek.
     Broniąca Andrzeja Leppera mecenas Róża Żarska zapytana o decyzję posła odpowiedziała:
     - W naszej opinii sprawa ma charakter polityczny i nie wycofamy się. Poseł złoży w tej sprawie pismo na ręce marszałka nowego Sejmu.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • tak ma polityczny charakter bo przecirez po to robil blokady i rzucal obelgami zeby zbic elektorat polityczny jaki charakter miala miec ta sprawa spoleczyn?? niech sklada o marszalka co chce niech sklada tez rece do boga zeby dostac troche rozumu do tego burackiego,wiesniackiego itp lba. slowa takie uzywam poto aby przekonac sie czy grozi mi sad za obelgi w jego kierunku.przykre ze burak cham i czlowiek na bakier z prawem bedzie stanowul prawo w Polsce
 • a jak ma ci grozic sąd jak nawet nie miales odwagi podpisac sie pod swoimi pogladami?
 • zenus a sadzisz ze podpis by wszystko zmienil?? ip polaczenia ma pewnie admin jak na tacy wiec nie bylo by problemu:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czy jestem anonimowy???(2001-10-10)
 • Pan Lepper oznajmił, że chce zakończyć sprawy toczące się z jego udziałem. Trzymam za słowo. Jednak trudno mi się do tego oświadczenia przekonać. Obym się mylił. Pozdrawiam wszystkich, którzy głosowali, obojętnie na kogo, i jest im bliska sprawa Polski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marcin(2001-10-11)
Reklama