UWAGA!

Lepszy Elbląg wspiera pogorzelców

 Elbląg, Lepszy Elbląg wspiera pogorzelców
fot. Anna Dembińska, arch. portel

Kilka tygodni temu opisaliśmy na naszych łamach smutną historię państwa Sulewskich, którzy w listopadzie stracili dorobek życia w wyniku pożaru. Po naszym artykule z pomocą pogorzelcom pospieszyli nasi Czytelnicy. Kolejną cegiełkę dołożyła młodzież z grupy Lepszy Elbląg, która działa charytatywnie. Tym razem młodzi zorganizowali kiermasz ciast, a zebraną gotówkę przekazali rodzinie Sulewskich.

610 złotych, tyle pieniędzy udało się uzbierać grupie młodzieży Lepszy Elbląg, która od razu zareagowała na nasz apel i zorganizowała pomoc dla pogorzelców, państwa Barbary i Andrzeja Sulewskich. Małżeństwu w połowie listopada spaliło się mieszkanie w budynku przy ul. Dolnej. Mieszkanie było ubezpieczone, ale do czasu wypłaty odszkodowania rodzina potrzebuje pomocy. Potrzebne jest przede wszystkim jedzenie, bo emerytura, którą otrzymuje pan Andrzej, mąż pani Barbary, wystarcza im jedynie na spłatę kredytu mieszkaniowego i lekarstw. Na nasz apel odpowiedziało kilkanaście osób. Część zaoferowało maszynę do szycia, by pani Barbara mogła dalej szyć ubrania dla swoich klientów. 

  Elbląg, Pożar strawił cały dobytek państwa Sulewskich
Pożar strawił cały dobytek państwa Sulewskich (fot. MS, arch. portEl.pl)


       Kilka osób zaproponowało też inną pomoc m.in. jedzenie czy materiały budowlane. W akcję pomocy pogorzelcom włączyła się także grupa młodych ludzi Lepszy Elbląg. Wystarczyło jedno słowo, a młodzi zorganizowali w szkole kiermasz ciast, z którego dochód przekazali państwu Sulewskim.
       Grupa powstała w październiku i już ma na swoim koncie kilka akcji: bieg charytatywny w Bażantarni, a także turniej siatkówki dedykowany bezdomnym. Młodzieży dziękujemy za włączenie się w pomoc kolejnym potrzebującym. – Bardzo dziękuję tym młodym ludziom – mówi z wdzięcznością pani Barbara. – Coraz bliżej święta, więc każda pomoc jest nam potrzebna.
      
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama