UWAGA!

Leśnicy apelują: dbajmy o takie miejsca

 Elbląg, Nieznanie sprawcy zniszczyli elementy wiat w Kadynach
Nieznanie sprawcy zniszczyli elementy wiat w Kadynach (fot. Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg)

W miniony weekend w Kadynach nieznani sprawcy uszkodzili drewniane ogrodzenie oraz stoły, będące elementem wiat turystycznych, znajdujące się przy drodze dojazdowej do plaży. Leśnicy apelują o szanowanie i nieniszczenie leśnej infrastruktury.         miejscu postoju pojazdów nieznani sprawcy uszkodzili leśną infrastrukturę turystyczną.

W 2013 roku Nadleśnictwo Elbląg zbudowało w lasach na Wysoczyźnie Elbląskiej i Mierzei Wiślanej 10 miejsc postoju pojazdów (między innymi w Krasnym Lesie, niedaleko miejscowości Stoboje, przy ulicy Jagodowej w Elblągu, przy leśniczówce Dębica w Bażantarni i w innych miejscach także w Kadynach). W ramach tej inwestycji powstały zadaszone wiaty, ławki, stoły, miejsca parkowania samochodów w tym specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Niestety co jakiś czas niektórzy użytkownicy niszczą tę infrastrukturę.

Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg co roku wykonują prace przygotowawcze przed każdym sezonem turystyczny, dokonując przeglądów istniejących obiektów takich jak wiaty, schody, wieże obserwacyjne, ławki, znaki kierunkowe, tablice informacyjne i edukacyjne, mostki itp. Jeśli , impregnacja czy wymiana elementów lub całych obiektów turystycznych. Dodatkowo co jakiś czas nadleśnictwo stara się także wzbogacać infrastrukturę turystyczną, aby las stawał się bardziej atrakcyjny i dostępny dla wszystkich odwiedzających. Przykładem takich działań są np.: punkt widokowy Carla Pudora w Suchaczu czy wieża obserwacyjna na „Górze Pirata” za Krynicą Morską.

Aktualnie nadleśnictwo również pracuje nad kolejnymi obiektami oraz poprawą stanu istniejących obiektów jak chociażby, wspólnie z PTTK oddział Ziemi Elbląskiej wykonywana jest inwentaryzacja czerwonego szlaku Kopernikowskiego na odcinku od Elbląga do Fromborka, którego rezultatem ma być odświeżenie i aktualizacja oznaczenia szlaku.

Prosimy o uszanowanie naszej pracy na rzecz udostępniania lasu i rozwoju atrakcyjności turystycznej naszego regionu i nieniszczenie albo reagowanie, jeśli jesteśmy świadkami takiej dewastacji.

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • musialy byc spruchniale i sie sypaly
 • Ile tego dziadostwa jest w naszym kraju to się w głowie nie mieści. Ja osobiście mam duże pretensje do naszej Policji za brak skuteczności oraz totalne olewanie zgłaszających nieprawidłowości obywateli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  yutman(2020-05-28)
 • "Nasi"tu byli.
 • Jak już się znajdą ci nieznani sprawcy to proponuję ich odpowiednio uszkodzić. .. Jeżdżę regularnie w bory tucholskie, tam tego typu infrastruktury jest cała masa - wiaty, miejsca odpoczynku, tablice informacyjne i edukacyjne - wszystko stoi w doskonałym stanie. Dlaczego? Bo tereny są słabo zaludnione i powierzchnia ogromna, więc bydło tam nie dociera. A u nas, poniszczone, popalone. .. Pozamykać to bydło, będzie spokój.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  t45we54te(2020-05-28)
 • Bo to dzicz, hołota, tłuki i idioci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Ploterek(2020-05-28)
 • Ludzie swojego nie szanują a co dopiero cudze, czy wspólne. Zdjęcie natomiast ewidentnie przedstawia spróchniałą deskę, postawić postawili, a kto potem dba o stan techniczny?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  jaśnieja(2020-05-28)
 • Jak się znam na drewnie to ta uszkodzona deska powinna była być wymieniona bo to próchno. Powłoki konserwującej (farby, impregnatu)nie widziała od nowości. Jeżeli ktoś w ten sposób pokazał leśnikom, że dbanie o infrastrukturę to nie tylko wybudowanie trzeba dbać o stan na bieżąco. Takich przewracających się spróchniałych tworów jest wiele, póki nowe to cacy a potem to podróżni "wandale"są winni. Nawiasem redakcja powinna baczyć na to co zamieszcza bezkrytycznie.
 • spróchniałe *
 • "sprawcy uszkodzili drewniane ogrodzenie oraz stoły, "- zdjęcia nie pokazują inne elementy, to skąd wiecie, że były spróchniałe?
 • ty się sam sypiesz boś stare próchno, łapy poobcinać przy samej d
Reklama