UWAGA!

Lionki czytają dzieciom

Elbląg, Lionki czytają dzieciom

W ogólnopolską kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” włączyły się panie z elbląskiego Lions Club Truso. W ramach tej akcji dwa razy w tygodniu odwiedzają Przedszkole nr 15 i czytają przedszkolakom.

– Nasza placówka od kilku lat realizuje program „Cała Polska czyta dzieciom” – mówi Małgorzata Kalkowska, dyrektor Przedszkola nr 15. – Bardzo cieszymy się, że wspierają nas także członkinie Lions Club Truso. Panie, które nas odwiedzają, mają wspaniałe podejście do dzieci. Są cierpliwe i widać, że czytanie przedszkolakom sprawia im przyjemność.
       Podczas Gali 10-lecia Lions Club Truso znany dziennikarz Maciej Orłoś podarował Przedszkolu nr 15 dwie swoje książki: „Tajemnicze przygody Meli” i „Tajemnicze przygody Kubusia”. Obie te książki Orłoś napisał dla swoich dzieci. Maciej Orłoś jest synem pisarza Kazimierza Orłosia, a jako znany aktor i dziennikarz TVP od kilku lat propaguje idee kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Lionki odwiedzające przedszkole czytają dzieciom książki Macieja Orłosia.
       – Zapał do książek trzeba rozwijać w dzieciństwie, czytając dzieciom na głos – podkreśla Anna Jęsiak-Suchecka, prezydent LC Truso. – Mądre książki są nośnikami ważnych, uniwersalnych wartości moralnych. Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszym świecie, zdominowanym przez agresywne wzorce masowej kultury i pogoń za pieniądzem. Wobec narastającej demoralizacji młodego pokolenia nauczanie od najmłodszych lat wartości moralnych, takich jak uczciwość, szacunek, odpowiedzialność, życzliwość, rozum, odwaga czy sprawiedliwość, staje się sprawą niezwykle istotną.
       Obecność pań z Lions Club Truso w Przedszkolu nr 15 nie ogranicza się tylko do czytania maluchom. Ponieważ jest to placówka, do której uczęszczają dzieci niepełnosprawne, lionki zakupiły specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. Jak zapowiadają, to nie koniec pomocy dla tego przedszkola.
      
      
Dorota Wcisła, LC Truso
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama