UWAGA!

Magic Malbork 2017 – Rytmy Ulicy

 Magic Malbork 2017 – Rytmy Ulicy

Więcej, bardziej… Magic Malbork 2017 – Rytmy Ulicy to jeszcze więcej światła, kolorów, energii i magicznej atmosfery. Magic Malbork 2017 będzie muzyczny, teatralny, filmowy, barwny, aktywny…Wyjątkowy! Magic Malbork 2017 już 11 i 12 sierpnia!

Muzyczny Magic Malbork 2017
       Magic Malbork 2017 upłynie pod znakiem wyjątkowych koncertów w wykonaniu doskonałych muzyków. Jak „opowiedzieć” film muzyką pokaże nam zespół Zdunek & Marienburg, wprowadzając słuchaczy w nastrój oglądanego na ekranie filmu niemego „Symfonia zmysłów”. Nietypowe połączenie muzyki elektronicznej z jazzem oraz folkiem polskim i ukraińskim przedstawi zdobywca dwóch Fryderyków, koncertujący w krajach całego świata zespół Dagadana. Prawdziwy huragan energii porwie publiczność podczas koncertu Czeskiej Orkiestry Dętej z polską wokalistką Magdą Navarette na froncie – to zespół Caravana Banda – zwariowane połączenie brzmień hiszpańskich, bałkańskich i gypsy jazzowych. Wybuchowy koktajl stanowi również skład zespołu Bibobit – chętnie improwizujących muzyków i prawdziwie charyzmatycznego wokalisty, który zaraża publiczność swoją energią. Czy później będzie spokojniej? Nie! Kiedy na scenę wkroczą Bubliczki chęć do zabawy będzie tym większa, a magiczna mikstura z brzmień kaszubskich, klezmerskich i cygańskich nie pozostawi nikogo obojętnym. A na dokładkę magia rytmu – wyjątkowe bębny Ryszarda Bazarnika prezentowane w dwóch odsłonach – w czasie ulicznych animacji i w wersji fluorescencyjnej podczas nocnych pokazów „Magia Światła”.
      
       Teatralny Magic Malbork 2017
       Sierpniowe wydarzenie w Malborku będzie również okazją do spotkania z aktorami i mimami z teatrów ulicznych. Dzięki grupie ze Street Art Masters będziemy mieli wyjątkową okazję, w sercu Malborka spotkać m.in. nowojorską Statuę Wolności! Ta i inne „żywe rzeźby” zabawiać będą przechodniów w okolicach zamku i w centrum miasta przez cały dzień. Każda dziecięca buzia będzie uśmiechnięta po obejrzeniu plenerowego programu cyrkowo-teatralnego „Baśniowa podróż klaunów” w wykonaniu Teatru Kubika, w dobry humor wprawi zapewne wszystkich także spektakl „Pinezkologia”, który zaprezentuje Teatr (a jakże!) Pinezka. W czasie Magic Malbork nie zabraknie jednakże miejsca na poważną refleksję, do której skłoni nas spektakl „Bosi na ulicach świata” w wykonaniu Teatru „Dwa Słowa” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Nie zapominajmy również o teatrze, który pobudza każdą wyobraźnię – przedstawienia iluzji scenicznej w wykonaniu Jędrzeja Bukowskiego to ważny element każdej magicznej imprezy…
      
       Filmowy Magic Malbork 2017

       Zapraszamy do Magicznego Kina pod Chmurką – to atrakcja nie tylko dla najmłodszych, świetnie tu bawić się mogą całe rodziny! Wejdź w świat baśni i niezwykłych historii, oglądając zmagania Królewny Śnieżki ze złą macochą oraz historię chłopca o imieniu Pi, który spotyka na swej drodze wiele niesamowitych przygód. Wyjątkowym wydarzeniem dla koneserów będzie także projekcja filmu niemego „Symfonia zmysłów” z Gretą Garbo, do którego muzykę na żywo zagrają muzycy z zespołu Janusz Zdunek & Marienburg.

 


      
       Barwny Magic Malbork 2017
       Ożywiony barwami, dosłownie wybuchający kolorami będzie Magic Malbork 2017! Kto chce się przekonać, jak dobrze zrobić sobie Dzień Dziecka w środku sierpnia i ubrudzić się w najbardziej fantazyjny z możliwych sposobów nie może ominąć Eksplozji Kolorów Holi – happeningu, podczas którego wyrzucane w górę przez uczestników proszki barwią ich w przeróżny sposób. Wieczorem, spacerując w centrum miasta, zostaniemy wprowadzeni w magiczny nastrój dzięki romantycznej, barwnej iluminacji budynków oraz różnobarwnym lampionom i kolorowym wstążkom. Kolorami rozbłyśnie w sobotni wieczór niebo podczas pokazu sztucznych ogni. Nasycony barwami będzie także wieczorny spektakl „Magia Światła”, podczas którego zobaczymy nie tylko efektowne lasery i video mapping, pirotechnikę sceniczną i kolorowe gejzery wodne, ale również akrobatów i muzyków, którzy dodadzą widowisku kolorytu fluorescencyjnymi strojami i bębnami.
      
       Aktywny Magic Malbork 2017
       Ulubieńcy publiczności, odważni, imponujący formą i sprawnością – tacy właśnie są akrobaci, których każdego roku zapraszamy w sierpniu do Malborka. Zwycięzcy 5. edycji „Mam Talent” – duet Delfina & Bartek prezentują pełne gracji i wystudiowane do najmniejszego szczegółu popisy akrobatyczne. Skupienia i panowania nad każdym mięśniem wymagają też pokazy balansowania na rękach w wykonaniu Mateusza Bieleckiego z Grupy Everest. Reprezentujący te samą grupę tancerze breakdance zaprezentują w ulicznych rytmach swoje karkołomne popisy. Nie zabraknie tak lubianych przez odbiorców Magic Malbork rolkarzy z grupy Sportrebel oraz po raz drugi prezentujących się w Malborku akrobatów miejskich - grupy parkour z KS Movement. Ciekawą atrakcją będą także pokazy akrobacji na trampolinie w wykonaniu Braci Kłeczek oraz popisy gry w zośkę prezentowane przez mistrzowski duet – Rafała Kaletę i Arka Stanka.
      
       Zapraszamy na Magic Malbork 2017 – Rytmy Ulicy - wielobarwny, dynamiczny i radosny festiwal światła i sztuki ulicznej!
      
                                                                 -------- artykuł sponsorowany -------
      
      

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie