UWAGA!

Magiczny park światła

 Elbląg, Magiczny park światła
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Władze Elbląga szukają wykonawcy Magicznego Parku Światła, który ma być częścią parku Planty. To projekt na inicjatywę ogólnomiejską, który wygrał głosowanie w budżecie obywatelskim na 2022 rok.

„Projekt zakłada stworzenie iluminacji w jednym z elbląskich parków. Podświetlone drzewa, figury przestrzenne, tunel z lampami LED i inne będą stanowić dodatkową atrakcję dla mieszkańców i turystów w okresie zimowym” - napisał autor wniosku, szacując koszty tego przedsięwzięcia na 500 tys. złotych.

Początkowo urzędnicy wniosek odrzucili, argumentując, że Magiczny Park Światła będzie narażony na „nasilony wandalizm w parkach” oraz z powodu dodatkowych kosztów konserwacji, naprawy, zasilania. „Generuje kolejne koszty napraw, energii elektrycznej i konserwacji” - pisali w uzasadnieniu. Autor wniosku się od tej decyzji odwołał, a prezydent odwołanie uwzględnił. W głosowaniu mieszkańcy gremialnie poparli projekt, oddając na niego 910 głosów, co było drugim wynikiem wśród inicjatyw ogólnomiejskich.

Prezydent Elbląga właśnie ogłosił przetarg na wykonanie Magicznego Parku Światła, który ma być częścią parku Planty. Zwycięzca przetargu będzie miał miesiąc od daty podpisania umowy na dostarczenie wszelkich niezbędnych elementów świetlnych i zamontowanie. Termin składania ofert mija 27 września.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie pojmuję tej logiki urzędniczej. Wyłączanie latarń ulicznych, iluminacji obiektów a tu za 500 tys + koszty "park światła" Czy leci z nami pilot?
 • Urzędasy - zacznijcie od siebie oszczędzanie a nie ludziom grozicie że jak nie będziemy oszczędzać to będzie źle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  40
  6
  hahahurzedasna102(2022-09-20)
 • Park światła... Jeszcze w połowie lat 60tych gdy park ten nazywany był po prostu parkiem, tu gdzie teraz wiecznie nieczynna fontanna, były rabaty pełne bratków, nasturcji i innych kwietnych drobiazgów które zapach do tej pory pamiętam. Może to nostalgia, a może żal, że park już nie może być tym co kiedyś tylko krzyżówką siłowni /skateparku/placu zabaw etc.
 • Kto siedzi po nocy w parku?
 • w dobie nadchodzącego kryzysu energetycznego to wyjątkowo trafna i cenna inicjatywa naszych wlodazy, aż dech zaparło po przeczytaniu,
 • Włącznie wreszcie kaloryfery ludziom bo dzieci mi chorują!
 • Urzędasy, a gdzie jest wygrany projekt kibiców Olimpii Elbląg (rewitalizacja kas, budowa toalet przy stadionie na A8)?! Obiecaliście realizację do końca czerwca, a już mamy koniec wrześnią! Skandal, jak olewacie obywateli tego miasta!!! Żenujące podejście, bekniecie za to przy zbliżających się wyborach. Wy i te projekty Budżetu Obywatelskiego to jedna wielka kpina z Elblążan!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  12
  TylkoOlimpiaZKS(2022-09-20)
 • A co z patolką? Przecież zaraz ktoś "dla zabawy" lub złośliwie to zniszczy.
 • @hahahurzedasna102 - Bardzo dobrze powiedziane... niech sobie urzędasy sami oszczędzają
 • Kryzys nie będzie trwał wiecznie. A Elbląg, który ma nieciekawe centrum (poza Starym Miastem i niektórymi fragmentami) zyska coś co ma szansę wyróżnić miasto od innych miast. A park Planty zasługuje choćby jako sukcesor po ogrodach Resursy Obywatelskiej i dawnego Casino Garten na ciekawy wygląd i wyjątkową oprawę. Popieram, oby się udało. Hashtagi: #Bsp
 • Bankowo w magistracie mają dostęp do "darmowych puzzli" lsd. Nie ma bata. Na trzeźwo nikt tych wszystkich "mądrych i przemyślanych" decyzji by nie podjął. No chyba że przygłup...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  NickOlson(2022-09-20)
 • Podświetlany mamy urząd, katedrę, pomniki to i park może być
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  świtlana przyszłość(2022-09-20)
Reklama