UWAGA!

Mało chętnych do pomocy Maćkowi (opinia)

 
Elbląg, Na wernisaż przyszło zaledwie kilka osób, które kupiły prace artystów
Na wernisaż przyszło zaledwie kilka osób, które kupiły prace artystów (fot. Witold Sadowski)

Kolejnym fiaskiem zakończyła się aukcja na rzecz Maćka Plewki, sześciolatka walczącego z guzem mózgu. Na wernisażu wystawy w Galerii El pojawiło się zaledwie kilka osób.

Na co dzień nie żałujemy pieniędzy na rozrywki i przyjemności, nie odmawiamy sobie dobrego filmu czy koncertu albo wyjścia do pubu czy restauracji. Zbyt mało jednak jesteśmy otwarci na potrzeby innych, które często nie są tak banalne jak nasze. O naszej ignorancji świadczy niska frekwencja w kolejnej akcji poświęconej sześcioletniemu śmiertelnie choremu Maćkowi. Leczenie Maćka to wyścig z czasem. Wyścig, który chłopiec może przegrać, gdy ludzie dobrego serca odmówią mu pomocy.
       Elblążanie zawiedli po raz trzeci. Przypomnijmy, że to już trzecia impreza na rzecz chłopca. Poprzedziły ją dwie aukcje charytatywne, pierwsza na Placu Jagiellończyka, druga w Galerii El. Na rzecz Maćka przekazano wiele cennych przedmiotów oraz kilkadziesiąt dzieł sztuki. Obie aukcje niestety trzeba było odwołać ze względu na małe zainteresowanie elblążan. Organizatorzy mieli nadzieję, że za trzecim razem, po nagłośnieniu akcji w mediach, zainteresowanie będzie większe. Niestety, za organizowany w czwartek przez Galerię El i Fundację Dlaczego Pomagam wernisaż przyszło zaledwie kilka osób. Sprzedano trzy grafiki w łącznej cenie 400 zł.

  Elbląg, Mało chętnych do pomocy Maćkowi (opinia)
(fot. Witold Sadowski)

Cieszy fakt, że znalazły się osoby, które czują potrzebę niesienia pomocy innym. Szkoda, że jest ich tak mało. A Maćkowi przyda się każda złotówka. Chłopca może uratować jedynie skomplikowana operacja, która ma zostać przeprowadzona w niemieckiej klinice. A dojdzie do niej tylko wtedy, gdy rodzicom dziecka uda się uzbierać 220 tysięcy złotych.
       Nie zawiedli natomiast artyści, którzy przekazali na rzecz Maćka swoje prace. Dzieła nadal są wyeksponowane w prezbiterium Galerii EL, a informacje o nich i autorach dostępne są na wydrukowanych specjalnie na cel aukcji ulotkach. Kolekcja jest niezwykle różnorodna. Są wśród niej obrazy na płótnie, rysunki, grafiki i fotografie.
       Być może aukcja zostanie zorganizowania w innym mieście. Mamy nadzieję, że znajdzie się tam więcej ludzi dobrego serca, chcących dopomóc małemu elblążaninowi. Maćku, życzymy Ci powrotu do zdrowia i jak najwięcej życzliwych ludzi na Twojej drodze!
       Pieniądze na rzecz chłopca będą także zbierane podczas mistrzostw świata w siatkówce na siedząco niepełnosprawnych, które rozpoczynają się w naszym mieście 14 czerwca.
      
       Wszyscy, którzy chcą pomóc choremu chłopcu, proszeni są o wpłatę na konto Fundacji Dlaczego Pomagam: Pekao SA nr 33 1240 1226 1111 0010 4742 9388, w tytule przelewu należy dopisać: darowizna dla Macieja Plewki.
      
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ja tylko lajkuje, dajcie fejsa
 • Chętnie bym pomogła, ale nic nie wiedziałam. Do kiedy można wpłacać pieniądze na konto? Obecnie jestem bez kasy, ale jak tylko dostanę, to wpłacę.
 • Może jakaś informacja na FB, aukcje przedmiotów na Allegro?
 • zła promocja, zła organizacja. zwykli ludzie szybciej pomogą, zrzucą się na obraz i nie potrzebują wyróżnień i zaproszeń. zróbcie spotkanie otwarte, bez pompy i będzie lepiej. bardziej nagłośnijcie sprawę.
 • słaba promocja portelu. a autor idi. .mowi o tym, ze ludzie zawiedli. Sam dał plame!!!
 • Rzeczywiście, droga redakcjo powinniście uderzyć się we własne piersi. Prawie codziennie zaglądam na strony portElu i nie zwróciłem uwagi, nie zauważyłem jakoś tej akcji. A reklamy atakują wyraźnie z prawej, z lewej, od góry. .. są widoczne.
 • Tu nie chodzi o to, że " nie jesteśmy otwarci" , ale o to, że Państwo Polskie, źle gospodaruje pieniędzmi i nie zapewnia podstawowej opieki zwłaszcza dla najmniejszych, traktując szpitale jak firmy do " kręcenia lodów" . Każdy zapewne chciałby pomóc. Jednak, żeby utrzymać rodzinę i " pozwolić" sobie na chodzenie po wernisażach i wydawanie pieniędzy-to już niewielu stać! Ludzie są zabiegani, by zarobić na rachunki. Zwłaszcza, że coraz więcej jest akcji charytatywnych. Nas, społeczeństwo Polskie na to nie stać. Pomóc chcemy, ale niestety, pieniędzy nam na to brak. Dlaczego?- Jak to powiedziała minister " Sorry, taki mamy klimat" .
 • Zacznijcie uważnie czytać i przestańcie narzekać na brak informacji - zapowiedź była zarówno w tekście Dla Maćka. Wernisaż i sprzedaż prac www.portel.pl w artykule W tym tygodniu portEl poleca www.portel.pl i w dziale imprezy.
 • Wstawcie prace na portal aukcyjny, bez ceny minimalnej, pójdzie wszystko a jeżeli wystawiacie z minimum 200 lub więcej to marne szanse. .. życzę powodzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  redrum(2014-06-13)
 • Artysto! Zamiast przekazywania wielu cennych przedmiotów oraz kilkudziesięciu dzieł sztuki na aukcje. .. przekaż gotówkę.
 • .. .. .na co dzień nie odmawiamy sobie rozrywki i przyjemności, restauracji. Czyżby ? Może Ty tak masz droga autorko artykułu.
 • BIEDA, co nie widzicie jak znikają zakłady pracy w Elblągu???
Reklama