UWAGA!

Manifestowała Samoobrona

Tylko około 30 osób przyszło na pikietę zorganizowaną przez elbląską Samoobronę na Placu Konstytucji. W Pasłęku w manifestacji wzięło udział około 40 osób.

Elbląska manifestacja, będąca jedną z wielu tego dnia w całym kraju, nie spotkał się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Sympatycy ugrupowania Andrzeja Leppera, którzy jednak przyszli na spotkanie, otrzymali ulotki i biuletyny Samoobrony. "Przyłącz się do nas, wspólnie zrobimy więcej, zmienimy los i przyszłość zrozpaczonych naszych bliskich i całego kraju. Rodacy - ratujmy Polskę!"- takie hasła zawarto w apelu przygotowanym na manifestację.
     - Nie chcieliśmy organizować wielkiej i głośnej pikiety, chcieliśmy po prostu pokazać, że jesteśmy - powiedział Aleksander Janczuk z elbląskiej Samoobrony. Tłumaczył, iż tak małe zainteresowanie może wynikać z tego, że struktury tego ugrupowania dopiero w Elblągu się tworzą i zabrakło czasu na rozpropagowanie akcji. Nie bez ironii też mówił:
     - Skoro ludzie nie przyszli, to może im jest dobrze w mieście z prawie 30-procentowym bezrobociem...
     W Pasłęku sympatycy Samoobrony przeszli ulicami pod tamtejszy Urząd Miejski. Tam wręczyli burmistrzowi petycję z prośba o podjęcie działań na rzecz poprawy sytuacji w mieście i regionie. Stwierdzili jednocześnie, że chcą zmienić wizerunek Samoobrony i są gotowi do rozmów. Pasłęcki przemarsz odbył się bez incydentów.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • PROSZE NIE WYRĘCZAĆ SAMOOBRONY. LUDZIE SAMI PRZYJDĄ DO SAMOOBRONY. DO GARA CORAZ MNIEJ MAMY CO WŁOŻYĆ,INNI ,,LODY,,ROBIĄ I Z NAS SIĘ ŚMIEJĄ W TYM ,,RASOWI,, DZIENNIKARZE.CZY O TAKĄ POLSKE NAM CHODZI ? martwi mnie tylko hymn samoobrony,,TEN KRAJ JEST WASZ I NASZ... ,,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gall anonimus(2002-06-25)
 • Wybrali fatalny czas. Trzeby bylo zrobic to w sobote czy niedziele, gdy ludzie maja czas, a nie w srodku tygodnia.
 • najgorsze jest to iż ludzie nie widzą że Samoobrona to związek zawodowy bardziej niż partia i ich dojście do władzy będzie bardziej bolesne dla społeczeństwa niż rządy kolesi z AWS . Pamietajcie ludziska nawet Salomon z pustego w próżne nie naleje ( czy jakoś tak :) Samoobrona ma świetne hasła - dać ludziom forsę - tylko skąd ją ducze Lepper weźmie ? to nie jabłka w sadzie a za duże drukowanie pustych pieniążków może nas kosztować tyle co Argentynę . Apeluję więc do Adolfa Leppera który na ludzkiej nędzy , naiwności i wkurzeniu na wszystkich buduje babki z piasku - Lepper przedstaw plan naprawy !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ferdynand Kiepski(2002-06-27)
 • panie kiepski z tym adolfem to przesada. widać masz pan na masełko...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gall bez masełka(2002-06-27)
 • panie gall mnie dziwi że masz na internet a nie na masełko i właśnie tak społeczeństwo postepuje ja jeżdzę BMW ale dzieci chleb ze smalcem , żal mi pana bo widać że na masełko starcza tylko rozumek malutki i nie potrafi rozszyfrować prawdziwych intencji lidera Leppera . Przyznam jednak iż zgadzam się z kilkoma jego postulatami jak zakaz sprowadzania zboża , odwołanie Balcerowicza itp. ale obiecuję Lepper nie dodrukuje kasy a jak to zrobi to wszystko poleci na łeb na szyję więc proszę kolejny raz - LEPPER PRZEDSTAW PLAN NAPRAWY !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ferdynand Kiepski(2002-06-28)
 • Samoobrona chce naprawiać kraj zapominając o tym , że posłowie siedzący w ''białym domu'' mają kupę długów. Pierw niech się wezmą za ich spłacanie , a nie za naprawę kraju ( mają z czego - diet poselskich im na pewno nie obetną jak tego sami przecież chcieli )
 • Myślę że Pan Leper ma rację. Ale jak ma to napewno ma plan na rozwiązanie problemu bezrobocia w Elblągu. W końcu on dobrze zarabia ludzie z Samoobrony też - jak przyjedzie jeszcze raz do Elbląga to zapiszę się do jego partii i już nie będę bezrobotnym - proszę jakie to proste.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sympatyk Lepera(2002-07-03)
 • Samoobrona wygra wybory samorządowe, bo paniska z SLD typu Janusz Nowak i jemu podobni tylko kradną i oszukują społeczeństwo obietnicami. To im tylko służy, bo jak dowrwą się do władzy to zapominają po co tam są.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kandydat na radnego(2002-07-03)
 • Myślę, tak samo tylko pójćmy na kompromis i podzielmy się władzą, dogadajmy się SLD i Samoobrona to też dobra koalicja z diet razem się wyżywią i też nic nie zrobią. Dobrze, że wstąpimy do Unii Europejskiej i nasz kraj jako region nie będzie potrzebował partii politycznych, posół i senatorów, będzie miał fachowców z zachodu. Proszę zobaczyć jakie to oszczędności dla budżetu, myślę, że następca Pana Belki weźmie to pod uwagę.
Reklama