UWAGA!

Marta Lempart przyjeżdża wesprzeć elblążanki

 Elbląg, Marta Lempart przyjeżdża wesprzeć elblążanki
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Czwartkowy (5 listopada) protest Elbląskiego Strajku Kobiet zapowiada się nadzwyczajnie. Planowana jest niezapomniana oprawa marszu oraz wyjątkowa manifestacja postulatów strajku. Marsz wyruszy o godz. 19 spod Bramy Targowej. Rozpocznie go Marta Lempart, która dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet jest tym, czym dla Solidarności jest Lech Wałęsa - informuje Elbląski Strajk Kobiet.

To będzie wieczór, który przyjedzie do historii. Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, przyjeżdża wesprzeć elblążanki i Elbląski Strajk Kobiet.

- Oprawę marszu przygotowuje grupa PIS OFF, którą tworzą elbląskie studentki – mówi Izabela Daciuk, przewodnicząca Elbląskiego Strajku Kobiet. - Jestem pewna, że elblążanie zapamiętają również sposób, w jaki przypomnimy postulaty strajku, ale szczegółów w tym momencie nie zdradzę. Trzeba po prostu przyjść i w tym uczestniczyć.

Wizyta Marty Lempart w Elblągu jest częścią Łańcucha Solidarności Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

- Marta wie, że strajkujące w mniejszych miastach mają trudniej, ale to właśnie ich zaangażowanie zwiększa siłę rażenia tego strajku – mówi Izabela Daciuk. - Wizyta Marty to dla nas wydarzenie ogromnej rangi.

Elbląski Strajk Kobiet już teraz dziękuje elblążanom za wsparcie. Strajk wspierają rzeczowo i finansowo osoby prywatne, przedsiębiorcy i instytucje.

- Jestem dumna z tej pomocy elblążan – mówi Daciuk – Ta solidarność i wspólne działanie to jest coś, czego bardzo Polacy potrzebują, niezależnie od tego, jak bardzo się od siebie różnią.

Elbląski Strajk Kobiet
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama