UWAGA!

Matematyka na wesoło w CKU

 
Elbląg, Matematyka na wesoło w CKU

W dniu 14 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Liczby Pi . Jest to doskonała okazja , by pokazać , że szkoła nie musi być nudna a matematyka wcale nie jest taka trudna.

Tego dnia uczniowie klas gimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Elblągu wzięli udział w międzyklasowych rozgrywkach matematycznych. Uczniowie rywalizowali ze sobą , zdobywając punkty w licznych konkurencjach m .in. w rozwiązywaniu sudoku, labiryntów , krzyżówek matematycznych.
       Utalentowani plastycznie uczniowie przygotowali na ten dzień prace , prezentujące karykatury Alberta Einsteina - genialnego naukowca , którego rocznica urodzin także przypada na dzień 14 marca.
       Zwyczajem stał się już fakt , że korytarze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Elblągu w Dzień Liczby Pi przyozdabiane są setkami kolorowych cyfr, które stanowią początkowy fragment rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
       Gimnazjaliści biorący udział w zmaganiach - zadowoleni ze sposobu spędzenia czasu w szkole, gdzie naukę połączono z udaną zabawą - już zgłosili chęć udziału w konkursach w kolejnym roku szkolnym.
      
      
Justyna Żebrowska, Centrum Kształcenia Ustawicznego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama