UWAGA!

Matematyka w nowoczesnym wydaniu

 Elbląg, Matematyka w nowoczesnym wydaniu
Fot. nadesłana

Trwa realizacja projektu pod nazwą „Matematyka – indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej”. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i umiejętności naukowo-technicznych ponad 700 uczniów i nauczycieli.

W ramach projektu organizowane są zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne i uzdolnienia uczniów z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania, w tym metody eksperymentu. Projekt przewiduje również doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne i nowatorski sprzęt. W rezultacie zostaną stworzone nowoczesne warunki do nauczania w 15 szkołach podstawowych klas I-III.

 

Zajęcia dla uczniów zaczęły się już w maju i odbywać się będą do czerwca 2022 roku w formie zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i kół zainteresowań. Projektem objętych zostało również 80 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy w ramach doskonalenia zawodowego od sierpnia biorą udział w szkoleniach, dzięki którym uzyskają umiejętności niezbędne do nauczania metodą eksperymentu.

 

Trwające szkolenia, będą w dużej mierze obejmować tematykę programowania robotów, obsługę drukarek 3D, wykorzystania innowacyjnych rozwiązań technologicznych w prowadzeniu lekcji matematyki oraz opanowania narzędzi e-learningowych.

 

Przedmiotem projektu jest także doposażenie 15 elbląskich szkół podstawowych w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt komputerowy. W Szkole Podstawowej numer 19 została juz utworzona Międzyszkolna Pracownia Eksperymentalna wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-video.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czy jako 30-latek mogę zapisać się na takie zajęcia czy jestem już skreślony? :D
 • Wprawdzie tabliczki mnożenia się nie nauczą, ale będą wiedzieli co nacisnąć żeby uruchomić kamerę 4K.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  GłębokaMyśl(2021-10-07)
 • Lepiej zwiększyć ilość godzin z przedmiotów ścisłych i języka. Tak jak w szkołach niepublicznych. Wszystkim bardziej wyjdzie to na zdrowie niż eksperymenty z audio video.