UWAGA!

Międzynarodowe spotkanie nauczycieli

Elbląg, Międzynarodowe spotkanie nauczycieli

W poniedziałek (12 kwietnia) wicestarosta elbląski Maciej Romanowski spotkał się z gośćmi z pięciu krajów Unii Europejskiej – partnerami projektu „Sharing our Space”, realizowanego w Zespole Szkół w Pasłęku. Goście z zagranicy wyrazili swoje współczucie dla Polaków w obliczu tragedii w Smoleńsku.

Podczas tego spotkania Maciej Romanowski nawiązał do wspólnych europejskich korzeni, przedstawił główne kierunki rozwoju powiatu elbląskiego i zapewnił o swojej przychylności dla dalszej współpracy międzynarodowej. W spotkaniu udział wzięli także: sekretarz powiatu Jacek Augustynowicz, rzecznik prasowy Marek Murdzia, który pełni jednocześnie funkcję regionalnego koordynatora programu Comenius „WiMi” oraz zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku Katarzyna Panimasz.
       Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Pasłęku w roku szkolnym 2009/2010 rozpoczęli realizację projektu „Sharing our Space” finansowanego w ramach programu Comenius. Jest to wielostronny projekt partnerski realizowany w języku angielskim równocześnie w pięciu krajach: Włoszech, Hiszpanii, Finlandii, Irlandii oraz w Polsce. Celem jest poznanie tradycji i kultury państw uczestniczących oraz wzbogacenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz technologią informacyjną.
       W ciągu dwóch lat trwania projektu nauczyciele z pasłęckiej szkoły będą brać udział w spotkaniach roboczych w państwach partnerskich. Koordynatorem głównym projektu jest dyrektor szkoły w Molina de Segura (Murcja) w Hiszpanii, José Manuel Hernández Gil, natomiast polskim koordynatorem szkolnym jest Sylwia Janiszewska.
       Pierwszy wyjazd został zorganizowany w październiku 2009 r. Nauczyciele pracujący przy projekcie wzięli wówczas udział w warsztatach zorganizowanych w Murcji w Hiszpanii. Kolejne spotkanie odbyło się w lutym 2010 r. we Florencji (Włochy).
       W trakcie obecnej wizyty, od 12 do 15 kwietnia, oprócz warsztatów związanych z tematyką projektu goście zwiedzą Pasłęk, Elbląg, Gdańsk, Olsztyn, Toruń, Frombork i Malbork. Na spotkaniu w Pasłęku realizowany będzie drugi z bloków tematycznych projektu: święta tradycyjne i popularne w państwach projektu. W zajęciach biorą udział uczniowie zaangażowani w tworzenie projektu.
      
      
Marek Murdzia, Starostwo Elbląskie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama