UWAGA!

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego w Zespole Szkół nr 1

 
Elbląg, Międzyszkolny konkurs języka angielskiego w Zespole Szkół nr 1
fot. nadesłana

W środę 6 maja w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu odbyła się trzecia już edycja konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych “English Speaking Countries – what do we know?”, w którym udział wzięły czteroosobowe drużyny z Elbląga i okolic.

Uczniowie zmierzyli się ze sobą w sześciu konkurencjach mi. in. literowania wyrazów, rozwiązywania krzyżówki, odgadywania tytułów i wykonawców piosenek oraz odgadywanie osób, które przedstawione były na fragmentach obrazków czy też rozwiązanie quizu. Jednym z zadań było również zaprojektowanie plakatu promującego wybrane święto w USA, Kanadzie, Australii czy Wielkiej Brytanii, i były to: Halloween, Christmas oraz Valentines Day.
       Czas pomiędzy konkurencjami umilił występ szkolnego koła „Drama Club”, które przedstawiło Czerwonego Kapturka z humorem – oczywiście po angielsku.
       Po zaciętej rywalizacji przyszedł czas na obrady jury w składzie: Mariola Chodakowska, Dorota Kadziewicz oraz Marzena Wnuk, które po podliczeniu punktów przyznało zwycięskie laury czterem drużynom. A oto wyniki:
       I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
       II miejsce ex quo – Szkoła Podstawowa nr 25 oraz Szkoła Podstawowa z Węziny
       III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 19
       Jury konkursu przyznało również nagrody za przygotowane stroje i charakteryzacje i tak nagrodzono pięć zespołów: SP 1, SP 16, SP 25, SP z Nowakowa oraz SP z Węziny.
       Czas minął przyjemnie i pożytecznie; mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w tym samym lub powiększonym składzie. Gratulujemy wszystkim laureatom i wszystkim tym, którzy wykazali wolę walki i chęć do dobrej zabawy.
      
      
      
M. Frączyk, A. Stec, M. Szyk, organizatorzy konkursu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama