UWAGA!

Miejski Pokaz Talentów

 Elbląg, Miejski Pokaz Talentów
(fot. nadesłana)

W piątek 15 maja już po raz trzeci dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół miały okazję uczestniczyć w Miejskim Pokazie Talentów.

W tym roku aula Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu zapełniła się ponad 300 uczestnikami, którzy pragnęli kolegom z innych placówek zaprezentować swoje talenty, ale też gromkimi brawami dodawać odwagi dzieciom, dla których publiczny występ wiązał się z tremą.Wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 3, 8, 14, 19, 26, 34, Niepublicznego Przedszkola „Wesołe nutki”, Niepublicznego Przedszkola Katolickiego im. Bł. Franciszki Siedliskiej oraz Przedszkola Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu. Elbląskie szkoły podstawowe reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6, 11, 18, 19 oraz uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu.
       Występ 27 uczestników (występy indywidualne oraz grupowe) przyniósł wszystkim wiele radości i prawdziwych wzruszeń. Widzowie chętnie przyłączali się do występów i zabaw przy scenie. Niektóre grupy przyszły wyposażone w tamburyna, grzechotki i transparenty – a wszystko po to, by cały czas aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu i zachęcać małych artystów do odważnego wejścia na scenę. Bo celem przedsięwzięcia było nie tylko promowanie młodych (i bardzo młodych) talentów, wykorzystanie przesłania ekologicznego w twórczości, ale przede wszystkim prezentacja dzieci bez presji konkursu i wygranej. Wspólne tańce przy scenie były okazją do integracji i spontanicznej zabawy, bez względu na wiek i sprawność uczestników.
       Organizatorami Miejskiego Pokazu Talentów byli: Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 2 w Elblągu – pomysłodawca i od trzech lat koordynator imprezy, Nadleśnictwo Elbląg, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu.
Marzena Żachowska - pedagog Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. J. Korczaka w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama