UWAGA!

Miejski sylwester bez koncertu?

 Elbląg, Miejski sylwester bez koncertu?
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

W ubiegłym roku miejskiej imprezy sylwestrowej nie było. Z wiadomych względów. Ale w czasach przedpandemicznych elblążanie mogli przywitać nowy rok na koncercie na placu katedralnym, oglądając pokaz sztucznych ogni lub laserów. Wygląda na to, że w trakcie najbliższego miejskiego Sylwestra koncertu nie będzie.

Koniec roku zbliża się wielkim krokami. Tradycją w Elblągu był koncert na placu katedralnym oraz pokaz sztucznych ogni. Roku 2021 ze względu na pandemię elblążanie nie mogli przywitać na miejskiej imprezie. Rok wcześniej sztuczne ognie zastąpił pokaz laserowy oraz koncert Mai Kadłubowskiej.

- Na chwilę obecną planujemy pokaz sztucznych ogni, który tradycyjnie będzie można oglądać z bulwaru. Co do pozostałych planów czekamy na rozwój sytuacji - mówi Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki na ostatnim posiedzeniu Komisji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej.

O „gwiazdę“ na miejskim Sylwestrze zapytała Irena Sokołowska, przewodnicząca komisji. Wygląda na to, że w tym roku koncertu nie będzie. - Z różnych względów na chwilę obecną takiego występu nie planujemy. Na pewno dla elblążan będziemy chcieli przygotować ten pokaz. Czy uda się zorganizować jakieś występy? Jeszcze tę kwestię rozważamy. - odpowiedział Adam Jocz.

Koncerty są za to przewidziane podczas Świątecznych Spotkań Elblążan. Imprezę zaplanowano na 11 i 12 grudnia. Przewidywany jest dwudniowy jarmark, atrakcje świąteczne dla dzieci, wspólna wigilia elblążan i gotowanie. Szczegóły zostaną zaprezentowane w przyszłym tygodniu.

- Jest to impreza plenerowa, więc kwestia związana z bezpieczeństwem covidowym jest inna niż gdyby miałoby się to odbywać w pomieszczeniach zamkniętych. Oczywiście zorganizowana zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami - dodał dyrektor Jocz.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • no to sie przepracuja znowu. .. ..
 • Dobrze, niech więcej przeznacza na WOŚP. Na nowym roku większość to pisowcy
 • Mam nadzieję, że w tym roku również nie będzie zabawy! Zwłaszcza jak byłaby to impreza nijaka dla odbębnienia. .. .Bo co tu świętować?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  0
  Kat_Na_Idiotów(2021-11-26)
 • Super wiadomość. Bo jak bym miał słuchać tego grajaka do kotleta to by mi się karp z wigili zwrócił
 • Zaśpiewa nam ten co wisiał na banerze na wieżowcu koło światowida.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  0
  misiek778(2021-11-26)
 • Koncertu nie będzie, ale pokaz sztucznych ogni tak??!! Czyli w tym roku już nie trzeba martwić się o wystraszone zwierzęta?????! Obłuda, obłuda, obłuda. .. w tym kraju NIC nie jest respektowane!!!!!
 • No pięknie urzędasy. Od siebie zacząć oszczędniści to już nie do pomyślenia jest. Lepiej utrzymywać milion vice prezydentów dyrektorów kierowników, a ludzi którzy płacą podatki na wasze pensje, wy tłuste śfinie, można sobie lekceważyć i śmiać się im w twarz. Mam nadzieję, że Elblążanie zmądrzeją i po wyborach żaden z was nie zasiądzie w urzędzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  8
  Czaskowski(2021-11-26)
 • Ważne że koryta urzędasów są pełne, a kasa wywalona na jakiś pomniczek się zgadza, bo koleś wykonawca zarobiony.
 • W emblongu zawsze były lipne imprezy !!!! Fajnie że nie ma żadnych buhahahahha
 • A na co to czekać ściągnąć go ze stołka juz teraz, przecież władza w naszych rękach -tak, no to robim referendum I wio a raczej fruu z tym ptaszkiem z naszego RATUSZA. .. niech raduje siè nam dusza!!!!
 • Wróblewski wywalił tyle kasy bezmyślnie, to może była radna nieporadna Kosecka wystąpi w swoich przebierankach wraz z mężem na scenie?
 • Ten Jocz to zawsze ma dobry plan. Nic nie robić, nic nie wydać a zadowolić szefa. Cud pracownik możecie brać przekład z Adasia w innych urzędach.