UWAGA!

Miodowy weekend w Karczowiskach

 
Elbląg, Miodowy weekend w Karczowiskach

Już w ten weekend (4-5 sierpnia) w podelbląskich Karczowiskach po raz szesnasty odbędą się Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności. Dla wszystkich pszczelarzy, ekoturystów i konsumentów miodu oraz zdrowej żywności organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Na stoiskach będzie królował miód, jak również wszelkie jego pochodne: wyroby z wosku pszczelego, miodowe piwa i miody pitne, a także kosmetyki na bazie produktów pszczelich. Nie zabraknie również stoisk ze swojskimi serami, wędlinami czy chlebem na naturalnym zakwasie. Będą domowe ciasta, a także naturalne przyprawy i zioła, nalewki, cydry oraz wina. Tych, którzy lubią rzeczy wyjątkowe zachęcamy do odwiedzania stoisk z rękodziełem, wikliną i biżuterią.
       Ale Targi w Karczowiskach to nie tylko zakupy na straganach! To doskonały pomysł na spędzenie weekendu z całą rodziną. Dla najmłodszych będą konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko, gry planszowe. Nieco starszych uczestników imprezy zapraszamy na koncerty: w sobotę, 4 sierpnia zagra Kapela Podwileńska, która powstała w Niemenczynie w 2011 roku zdobywając sympatię widzów na Wileńszczyźnie i w Polsce. Swoistym hymnem kapeli stała się piosenka „Jesteśmy znad Wilii”, a w repertuarze znajdują się „Walc niemenczyński”, „Śni mi się Polska” do słów Apolonii Skakowskiej i inne melodie rodem z Ziemi Wileńskiej oraz polskie pieśni ludowe i patriotyczne. Kapela kilkakrotnie występowała na Festiwalu Kultury Kresowej w Głogowie, Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie, Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, na Kaziukach wileńskich, organizowanych na Wileńszczyźnie i różnych regionach Polski. W niedzielę, 5 sierpnia zapraszamy Państwa na koncert Tomka Steńczyka. Artysta znany na elbląskiej scenie muzycznej jako charyzmatyczny muzyk, gitarzysta i wokalista. Wraz z zespołem wykona utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej oraz Marka Grechuty.
       Miłośników natury oraz dobrej zabawy zapraszamy już w ten weekend do Karczowisk Górnych koło Elbląga.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama