UWAGA!

Mirek, dobrze zrobiłeś!

Elbląg, W Elblągu obradowali związkowcy z Solidarności
W Elblągu obradowali związkowcy z Solidarności

Mirosław Kozłowski został na kolejne cztery lata przewodniczącym zarządu Regionu NSZZ Solidarność w Elblągu. Obradował XV Walny Zjazd Delegatów Solidarności Regionu Elbląskiego.

W głosowaniu tajnym kandydaturę Kozłowskiego poparło 76 spośród 82 delegatów. Dotychczasowy przewodniczący nie miał kontrkandydata. Mimo zapowiedzi, na zjazd nie przyjechał ani Marian Krzaklewski ani Janusz Śniadek. Dla Kozłowskiego ponowny wybór i tak duże poparcie od delegatów jest powodem do zadowolenia.
     - Dla mnie to oznacza, że kierunek, jaki obraliśmy, jest dobry. A przecież zawsze naszym celem była walka o interesy pracownicze - powiedział Kozłowski po wyborze.
     Kozłowski podkreśla, że ostatnie cztery lata należały do najtrudniejszych. Nie przeczy, że to właśnie region elbląski należał w kraju do najbardziej odważnych. Za czasów minionej kadencji, elbląscy związkowcy aż cztery razy organizowali pikiety przeciwko bezrobociu i ochronie miejsc pracy. Protestowali nawet przeciwko rządowi prawicowemu.
     - To elbląski region złożył wotum nieufności wobec szefa związku Mariana Krzaklewskiego i jako pierwszy wnioskował o odejście związku od polityki - mówi Kozłowski - widocznie zrobiliśmy dobrze, bo jeszcze dziś koledzy z całego kraju mówią: “Mirek, dobrze zrobiłeś”. Krzaklewski powinien zrozumieć, że nie tędy droga. A zresztą myślę, że to jego doradcy go wykolegowali.
     Czy władze krajowe związku nie traktują członków elbląskiej Solidarności jako niepokornych krzykaczy?
     - Nie! A jeżeli krzyczymy, to tylko wtedy, kiedy wiemy, że mamy rację - dodaje Kozłowski.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama