UWAGA!

Młodzi, ambitni szansą rozwoju regionu

2008-08-20
Aktualizowany 2008-08-21 10:07

Od 1 września na młodych ludzi czeka wiele nowych możliwości rozwoju. Bowiem Zespół Szkół w Gronowie Górnym rozpoczyna realizację projektu „Młodzi, ambitni, atrakcyjni zawodowo – szansą rozwoju regionu” finansowanych z funduszu Unii Europejskiej - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dzięki zdobytym środkom, w szkole będą prowadzone dodatkowe zajęcia z języków obcych oraz specjalistyczne z projektowania graficznego i technik informatycznych. Młodzież z nowo powstałego Liceum Plastycznego będzie mogła wziąć udział w zajęciach z technik graficznych, a przy okazji sprawdzić umiejętności w praktyce.
     Proponowane formy dokształcania są szczególnie cenne dla młodzieży wiejskiej i dojeżdżającej, wyrównują szanse na dostęp do edukacji. Zaowocuje to wzrostem wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim zwiększeniem samooceny uczniów.
     Zaplanowane są wyjazdy na zajęcia w profesjonalnych pracowniach graficznych w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz szkolenia u pracodawcy, pokazujące funkcjonowanie przedsiębiorstwa i znaczenie projektowania graficznego w produkcji.
     Zajęcia mają przede wszystkim podnieść atrakcyjność zawodową uczniów. Nauka języków obcych oraz technologia informacyjna to niezbędne narzędzia do zaistnienia na rynku pracy. Projekt wspomaga także pracę szkoły i wzbogaca jej warsztat o nowoczesne materiały dydaktyczne.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama