UWAGA!

Młodzi zabierają głos

 
Elbląg, Młodzi zabierają głos
fot. nadesłana

Młodzieżowa Rada Miasta Elbląga brała udział w warsztatach i szkoleniach z zakresu edukacji samorządowej, które prowadzone były od 1 kwietnia do 5 czerwca przez Marka Nowosada – nauczyciela w II i III LO w Elblągu.

Podczas tych zajęć młodzi radni jasno określili swoje pomysły i potrzeby młodzieży, które zostaną przedstawione na sesji Rady Miasta już 26 czerwca.
       Dwie główne inicjatywy zostały już przekazane Dyrektorowi Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki UM w Elblągu Leszkowi Sarnowskiemu i Przewodniczącemu Rady Miasta w Elblągu Januszowi Nowakowi. Pierwsza, to zgoda na zajęcie przestrzeni (chodników, pasaży) Starego Miasta do prowadzenia działalności artystycznej w okresie lipca i sierpnia, aby nasze urokliwe Stare Miasto ożywiło się i nabrało barw, tak jak to ma miejsce w wielu miastach Europy Zachodniej oraz większych miastach Polski.
       Druga to udostępnienie terenów w Parku Kajki do szeroko rozumianego rodzinnego wypoczynku rekreacyjnego mieszkańców, aby można było piknikować, spotkać się z rodziną bądź znajomymi na świeżym powietrzu i miło spędzić czas. W Elblągu brakuje takiego miejsca, na co narzekają nie tylko młodzi Elblążanie.
       Wśród propozycji znalazły się też między innymi:
       1. Opiniowanie przez MRME uchwał dotyczących młodzieży i polityki oświatowej miasta Elbląga.
       2. Udział radnych MRME w posiedzeniach miejskiej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.
       3. Rozszerzenie zakresu obowiązków vice przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu o stałą opiekę nad Młodzieżową Radą Miasta, aby zapewnić jej stałą pomoc i lepsze funkcjonowanie.
       4. Zorganizowanie cyklicznego święta szkół ponadgimnazjalnych (od 2015r.) w okresie Dni Elbląga w formacie podobnym do studenckich juwenaliów.
       5. Umieszczenie we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych skrzynek kontaktowych z Młodzieżową Radą, aby uczniowie mogli w prosty sposób przedstawiać swoje pomysły i wnioski.
       6. Uporządkowania terenu parku Dolinka z amfiteatrem i udostępnienia go do działań i akcji organizowanych przez MRM.
       Wszystkie wnioski mają za zadanie przede wszystkim usprawnić działalność Młodzieżowej Rady Miasta w III kadencji oraz podpowiedzieć władzom w jakim kierunku, według młodych ludzi, Elbląg powinien się rozwijać. Jeżeli zostaną przyjęte przez Radę Miasta udowodnią, że młodzież ma głos w naszym mieście.
      
Michał Majewski, Przewodniczący MRME
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama