UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Ja chyba w innej rzeczywistości żyję. Moje dziecko poszło we wrześniu do szkoły jako 6latek. Moim zdaniem, praktycznie się nie uczą, tylko bawią i malują. Poznają litery, ale jakby mimochodem, czasami jest coś do napisania w domu ( kilka wyrazów lub jedno zdanie) teraz już maja czytanki (raptem do przeczytania 3 zdania- na szóstkę 6,7 zdań). Lekcje odrabia po powrocie do domu (zajmuje to jakieś 15 min) wieczorem jeszcze raz przeczyta czytankę ( ok 5 min). W międzyczasie basen, karate, j. angielski (bo w szkole tylko maluja rysunki i słuchają płyt-podręcznik jak dla przedszkolaków). Nie wiem czy dziecko mam zdolne, czy po prostu inni rodzice tak demonizują, ale dzieci w naszej klasie tez nie maja większych problemów. Matematyki mój syn w ogóle się nie uczy w domu, to co jest w szkole jest banalnie proste, a cyfry jak każde dziecko znał już w przedszkolu ( obecnie przerabiają cyfrę 8 - dopiero!) Pozdrawiam i życzę optymizmu - będzie lepiej.
  • Widzisz - ja mając 2 dzieci już mogę powiedzieć, że dziecko od dziecka potrafi różnić się całkowicie. A co, jeśli tych dzieci jest 20 w klasie? Jeden jest urodzony do kopania piłki, a nauka i siedzenie 45 minut w ławce przychodzą mu z wielkim trudem, inny znowu wchłania wiedzę z łatwością, a na podwórku jest "łamagą". Ja ze swojej strony mogę polecić ograniczenie dziecku komputera, telewizji i gier na komórce. Te rzeczy, gdy są w zbyt dużej ilości, strasznie "wyjaławiają" mózg, zapychając go śmieciami. Nawet dobrze, jeśli dziecko ponudzi się w domu - tym chętniej będzie chodzić do szkoły, gdzie czekać go będą oprócz nauki, także spotkanie z kolegami i ciekawe zajęcia dodatkowe (np. na świetlicy).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    16
    5
    Edek..(2015-02-25)
  • to mój 6-latek w szkole przepisuje całe czytanki, odpowiada na pytania do czytanki w formie pisemnej, układa zdania złożone z rozsypanek wyrazowych, robi proste zadania testowe, a wczoraj poznał już cyfrę 12 i wyszedł w liczeniu poza granice 10,którą da się policzyć na paluszkach. jak widać są rożne programy
Reklama