UWAGA!

Motomikołaje przyjechali z pomocą

 Elbląg, Motomikołaje przyjechali z pomocą
fot. Mikołaj Sobczak

- Chcemy dać w tym pięknym czasie odrobinę uśmiechu małym istotom. Dać im poczucie, że są ważne i wspomóc ciężką pracę wychowawców i opiekunów - mówi Adrianna Maślińska, jedna z Motomikołajów. W niedzielę wyruszyli w motocyklowej paradzie przez miasto, docierając z paczkami do podopiecznych kilku instytucji. Zobacz zdjęcia.

Motomikołaje to akcje charytatywne organizowane w wielu miastach. Jednak z największych odbywa się w Gdańsku, ale Elbląg też od wielu lat może pochwalić się takim przedsięwzięciem.

W tym roku na apel elbląskich motocyklistów odpowiedziało wiele firm i instytucji, dzięki czemu paczki dla dzieci były naprawdę obfite. Dzieci z placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Mazurskiej, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi, DPS przy ul. Kasprzaka, oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym i Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej otrzymały m.in. słodycze i artykuły szkolne, DPS przy Kasprzaka otrzyma też środki higieniczne i żywność.

Parada Motomikołajów wyjechała z prezentami z dziedzińca Muzeum Archeologicznego w Elblągu, gdzie wcześniej odbyło się wspólne ognisko.

- To idealna okazja, aby zintegrować się, podsumować zakończony sezon motocyklowy i po prostu miło spędzić czas. Chcemy dać w tym pięknym czasie odrobinę uśmiechu małym istotom. Dać im poczucie, że są ważne i wspomóc ciężką pracę wychowawców i opiekunów.

W tym roku motocyklistom na paczki dla dzieci udało się zebrać ok. 20 tysięcy złotych.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym akcji Motomikołaje.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama