[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Myślał, że bez konsekwencji pozbędzie się odpadów

 
Elbląg, Myślał, że bez konsekwencji pozbędzie się odpadów
(fot. Straż Miejska)

Straż Miejska namierzyła mężczyznę, który pozostawił znaczne ilości odpadów budowlanych na nadbrzeżu rzeki Elbląg. Pomógł w tym miejski monitoring.

Zgłoszenie o odpadach budowlanych nad rzeką Straż Miejska otrzymała w środę. Na miejscu okazało się, że w porzuconych przy pojemnikach do selektywnej zbiórki odpadów workach znajdowały się m.in. gruz, styropian i rurki pcv.
       W identyfikacji domniemanego sprawcy tego wykroczenia bardzo pomocny okazał się monitoring miejski obsługiwany przez Straż Miejską. Na jego podstawie ustalono, jakim i czyim pojazdem zostały przywiezione odpady. Straż Miejska prowadzi postępowanie w tej sprawie. Teraz podejrzany o zaśmiecenie miejsca publicznego będzie musiał złożyć wyjaśnienia. Za to wykroczenie może otrzymać mandat karny w wysokości do 500 zł.
       Problem zaśmiecania miejsc publicznych jest dość powszechny. Śmieci komunalne, gruz i odpady poremontowe przywożone są samochodami o każdej porze dnia i nocy, i pozostawiane pod obudowami śmietnikowymi lub porzucane na terenie zielonym.
       Każdy, kto dopuści się tego czynu, może zostać ukarany na podstawie art.145 kodeksu wykroczeń, który brzmi: „kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”. Regulacje w tej sprawie zawiera także ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu nr VII/78/2015 z 28 maja 2015 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Elbląga.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama