UWAGA!

Na tropie zagadek kryminalnych

Elbląg, Tropicieli zagadek kryminalnych odwiedzili wczoraj (4 sierpnia) elbląscy policjanci
Tropicieli zagadek kryminalnych odwiedzili wczoraj (4 sierpnia) elbląscy policjanci (fot. KMP Elbląg)

W świetlicy środowiskowej w Przezmarku odbywają się zajęcia prowadzone przez grupę studentów z Poznania, którzy poprzez zabawę uczą, jak rozwiązywać zagadki kryminalne. Młodzi ludzie są wolontariuszami Programu „Projektor - wolontariat studencki".

Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza, zrzeszeni w różnych kołach naukowych przyjechali do podelbląskiego Przezmarka, by podczas letniego wypoczynku zaproponować dzieciom i młodzieży nową formę spędzania czasu - zainteresowanie ich kryminalistyką. Studenci zaopatrzeni w niezbędny sprzęt kryminalistyczny prezentują jak zabezpieczać odciski palców, ślady obuwia pozostawione na podłożu. Wczoraj (4 sierpnia) w zajęciach uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
       - Przewodnik psa tropiącego przeprowadził pokaz podczas którego zaprezentował możliwości swojego podopiecznego – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Pies bezbłędne znalazł paczkę schowaną przez dzieci. Uczestnicy spotkania pytali o wszystko, co dotyczy pracy z psem (zachowanie, pożywienie, nawyki). W spotkaniu oprócz dzieci udział wzięli również podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Przezmarku. Dla nich najważniejszy był bohater spotkania pies „Tygrys".

 


      

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama